همه چیز درباره کفپوش های سه بعدی (کفپوش دکوراتیو)

همه چیز درباره کفپوش های سه بعدی (کفپوش دکوراتیو)

کفپوش های سه بعدی که با نام کفپوش دکوراتیو هم مشهور است از نمونه کفپوش های خیلی زیبا و منحصر به خویش است. این کفپوش سه بعدی میباشد و شما میتوانید آن را در اتاق خواب – پذیرایی – حمام و دستشویی ایجاد کنید.

کفپوش سه بعدی نوعی کفپوش است که در طول دوسال است بسیار متداول و محبوب شده است و بازار بسیار پر رونقی را برای خود ایجاد کرده ولی چرا؟؟ بهترین ویژگی های این نوع کفپوش را میتوان راحتی بسیار زیاد در اجرای آن دانست به این معنی که برعکس بسیاری ازکفپوش های متداول نیازی به زیر سازی ندارد و شما میتوانید رو هر سطحی به غیر از خاک آن را استفاده کنید این موضوع باعث میشود که شما امکان استفاده کفپوش سه بعدی را حتی اگر درحال حاضر یک کفپوش قدیمی مثل مزاییک و یا سرامیک دارید بتوانید بر روی آن بدون نیاز به کندن استفاده کنید و محیط مورد نظر خود را زیبایی جدیدی ببخشید.

این روزها گسترش کفپوش های سه بعدی باعث شده در اکثر خانه های مدرن و شیک با نمونه ای از کفپوش سه بعدی اپوکسی مواجه شویم. کفپوش سه بعدی در کنار زیبایی و طبیعی بودن خود حس هیجان زیادی را به عابر منتقل می کند. کفپوش سه بعدی می تواند به جای سیمان، موکت، سرامیک و یا هر سطح دیگری مورد استفاده قرار گیرد. ماده ای که به عنوان کفپوش استفاده می شود ترکیبی از سخت کننده پلی آمید و رزین اپوکساید است. سخت کننده پلی آمید نقش بسیار مهمی در کیفیت این کفپوش ها دارد.

مزایای کفپوش سه بعدی:

-طول عمر بالا: کفپوش های سه بعدی مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر رطوبت می توانند برای مدت طولانی مقاوم باشند.

-مقاومت در مقابل مواد شیمیایی: پوشش های اپوکسی مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی مختلف نظیر مواد قلیایی، اسیدی و شوینده های مختلف دارند. خاصیت ضد آب بودن از دیگر مزایای کفپوش های اپوکسی است.

-زیبایی: یکی از مهم ترین مزایای کفپوش سه بعدی شکل ظاهری آنها است که در مقایسه با سایر سطوح جذابیت بیشتری دارد. این کفپوش ها را می توانید در طرح ها و مدل های مختلفی اجرا کنید و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

-تمیزی آسان: نداشتن درز و شکاف در این سطوح باعث می شود که تمیز کردن آنها به راحتی انجام شود. ضمنا هیچ گونه باکتری در این سطوح رشد نمی کند. سطوح اپوکسی را می توان توسط شست و شو دهنده ها و دستگاه های مختلفی نظیر بخار شوی تمیز کرد. از آنجایی که این سطوح مقاومت بالایی دارند در برابر بخارشوی خراب نمی شوند.

-ایمنی: این کفپوش های غیر قابل اشتعال بوده و به دلیل جنس متفاوت خود می توانند روشنایی محیط را تقویت کنند.

-هزینه مناسب: همانطور که گفتیم این کفپوش ها مقاومت بالایی دارند و در برابر رفت و آمدهای زیاد خراب نمی شوند این موضوع در پایین آوردن هزینه های ناشی از ترمیم سطح اهمیت دارد.

-سازگار با محیط زیست: این نوع کفپوش ها دارای هیچ گونه ترکیب سمی نیستند به همین دلیل آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

در صورتی که از اصول نگهداری از کفپوش ها آگاه باشید حتی تا چندین سال هم نیازی به بازسازی آنها نخواهد بود و با همان کیفیت اولیه قابل استفاده هستند.

همه چیز درباره کفپوش های سه بعدی (کفپوش دکوراتیو)
معایب کفپوش سه بعدی:

-نصب و اصلاح سخت: برای نصب و اصلاح کفپوش های سه بعدی نیاز به متخصصان و کارشناسان حرفه ای است که در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی داشته باشند. معمولا اصلاح این سطوح بین ۵ تا ۶ روز زمان نیاز دارد.

هزینه بالا: معمولا متخصصان زیادی در زمینه نصب کفپوش های سه بعدی وجود ندارد از طرفی تقاضا برای این نوع سطوح بسیار بالا است. این موضوع سبب شده هزینه نصب کفپوش های سه بعدی افزایش یابد.

سرد بودن کف: کفپوش های اپوکسی دارای سطح سردی هستند بنابراین برای انتخاب محل نصب آنها دقت کنید.