خصوصیات و ویژگی های عایق صوتی فوم وج

خصوصیات و ویژگی های عایق صوتی فوم وج

سامان دکو : در این پست قصد داریم برای شما در مورد خصوصیات , ویژگی ها و معایب عایق صوتی فوم وج صبحت کنیم تا شما عزیزان بتوانید به راحتی دست به انتخاب یک عایق برای محل زندگی خود بزنید و محیط زیبای اطراف خود را به نهایت آرامش تبدیل کنید. صداهای مختلف مانند صدای بوق خودرو, مکالمات افراد بیرون از ساختمان, صدای هرج و مرج و ترافیک و… از طریق در, پنجره و دیوار وارد ساختمان شده و آرامش ساکنین را بر هم میزنند. این صداها همواره وجود داشته و نمی توان از ایجاد آن ها جلوگیری کرد اما راهکارهای بسیاری برای دوری از آن ها وجود دارد. در ساخت و سازهای اخیر به دلیل افزایش حجم آلودگی های صوتی سازندگان و پیمانکاران سعی می کنند از مصالحی استفاده کنند که تا حد ممکن مانع از ورود سر و صدا به داخل ساختمان شوند.

گوه ها بهترین جاذب صدا در فضاهای کوچک و متوسط هستند و از پژواک صدا بطور محسوسی جلوگیری می کنند . هرچه ضخامت گوه بیشتر باشد عایق بهتری برای جذب بیشتر فرکانسهای ناخواسته و امواج ایستاده خواهد بود . فوم های گوه با شکل زیگزاگ خود که در واقع متشکل از یک دره و یک قله نوک تیز است ، جذب کارآمدی در طیف های وسیع صدا دارند شکل هندسی این عایق ها این امکان را بوجود می آورد که عایق گوه جاذب فرکانس های پایین و متوسط باشد . .

خصوصیات و ویژگی های عایق صوتی فوم وج

یکی از مهمترین نکات که در هنگام نصب عایق های گوه ای باید در نظر گرفته شود، جهت منبع صوت و مسیر عبور امواج صوتی آن است. در بخش ابتدا باید دقت کنید که عایق دقیقا روبروی منبع تولید صدا قرار گیرد و در وحله دوم باید توجه داشته باشید که اموج صوتی به صورت عمودی به عایق برخورد می کنند یا به صورت افقی. این نکته را باید در هنگام نصب عایق در نظر داشته باشید که عایق باید به صورت عمود بر اموج صوت نصب گردد. به زبان ساده تر اگر امواج به صورت عمودی به عایق برخورد می کرد، عایق باید به صورت افقی نصب گردد و بلعکس.

یکی از مهمترین ملاک های انتخاب فوم عایق آکوستیک، میزان فضای موجود است یعنی متراژ اتاق، استدیو، آموزشگاه یا هر مکان دیگری که قصد عایق کاری آن را دارید، در مشخص نمودن نوع عایق تاثیر بسزایی دارد. به عنواع مثال برای اتاق های با ابعاد کوچک یا متوسط، فوم های وج مناسب ترین عایق جاذب صدا هستند. هرچه ضخامت فوم های انتخابی بیشتر باشد، جاذب بهتری برای امواج صوتی ناخواسته خواهد بود. فوم های گوه ای به دلیل شکل دندانه اره ای خود که مانند قله های کوه و دره های اطراف آن است باعث می شود تا جذب بهتری در مقابل امواج صوتی با فرکانس های پایین و متوسط داشته باشد.