کاربرد کفپوش بامبو در چه ساختمان هایی است ؟

کاربرد کفپوش بامبو در چه ساختمان هایی است ؟

کاربرد کفپوش بامبو در چه ساختمان هایی است ؟ در این مقاله شما را با کفپوش های بامبو آشنا میکنیم . کفپوش بامبو از درخت بامبو به دست می آید. با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره کفپوش بامبو بدانید .اگر به دنبال کف‌پوشی هستید که کاملاً طبیعی باشد و همچنین دارای ساختاری محکم و ظاهری شیک باشد به شما کف‌پوش‌های بامبو را پیشنهاد می‌کنیم. اگر فکر می‌کنید مقاومت کفپوش نی بامبو پایین است، باید به شما بگوییم که سختی این نی‌های جادویی، مانند چوب بلوط است. این کف‌پوش‌ها عمری طولانی دارند و مهمترین مزیت آنها همان طبیعی بودنشان است.

تفاوت‌های کفپوش‌های بامبو و چوبی:
اکثر مردم کفپوش بامبو را نوعی چوب می‌دانند؛ اما به دلیل تفاوت‌های خاصی که با چوب معمولی دارد، در بازار به‌عنوان رسته‌ای جدا از کفپوش‌های چوبی شناخته می‌شود.

اگرچه چوب طیف رنگ و طرح‌های متنوع‌تری دارد؛ اما طرح گره‌دار بامبو هم طرفداران خاص خودش را دارد.
بامبو به دلیل دارا بودن رطوبت طبیعی، مقاومت بیشتری در مقابل آب در مقایسه با چوب دارد؛ البته هر دو، چندان در برابر گردوغبار مقاوم نیستند.
کفپوش بامبو از دیگر کفپوش‌های چوبی مقاوم‌تر و بادوام‌تر است؛ به همین علت در قسمت‌هایی مثل راهروها که رفت‌وآمد زیاد است، کارآمدتر از کفپوش‌های چوبی خواهد بود.
کفپوش‌های بامبو قیمت مناسب‌تری در مقایسه با دیگر کفپوش‌های چوبی دارد.

مزایا:
کفپوش‌های بامبو نسبت به سایر کف‌پوش‌های چوبی کمتر منبسط می‌شوند و از همین رو برای هر نوع آب و هوایی مناسب هستند. بامبو به دورنگ طبیعی بلوند و کهربایی وجود دارد و کف‌پوش‌ها نیز به همین ۲ رنگ به بازار عرضه شده‌اند. همچنین قطعات کف‌پوش‌های بامبو، می‌توانند به‌صورت عمودی یا افقی بریده شوند که ترکیب آن‌ها در حالت افقی بسیار زیباتر است. کف‌پوش‌های بامبو اگر به‌صورت صحیح و حرفه‌ای نصب شوند، عمری بیشتر از۳۰ سال دارند.

معایب:
گیاه بامبو، ساقه‌های مختلفی دارد؛ اگر کفپوش باکیفیتی تهیه نکنید، ممکن است در مدت کوتاهی آسیب ببیند.
کفپوش بامبو هم مثل انواع کفپوش‌های چوبی مقاومت کمی در مقابل رطوبت دارد؛ اما اگر بامبوی باکیفیتی تهیه نکنید، در مقابل رطوبت به‌سرعت کپک می‌زند.
یکی از معایب کفپوش بامبو، تغییر رنگ و روشن‌شدگی آن به‌مرور زمان است؛ به‌خصوص اگر در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب قرار گیرد.
کفپوش‌های بامبوی بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت، فرمالدهید زیادی دارد. این ماده در محیط پخش می‌شود و برای سلامتی مضر است.

کاربرد کفپوش بامبو در چه ساختمان هایی است ؟

انواع کفپوش بامبو موجود در بازار:
کفپوش بامبو صلب با رگه‌های عمودی؛ این کفپوش با چسب به کف متصل می‌شود، در محیط‌های بزرگ استفاده می‌شود و طبیعت بامبو را بیشتر به نمایش می‌گذارد.
کفپوش بامبو صلب بارگه‌های افقی؛ این کفپوش بامبو در اتاق‌های کوچک استفاده می‌شود. رنگ‌های روشن این کفپوش، زیبایی خاصی را به فضا می‌بخشد.
کفپوش‌های بامبو با بافت درشت؛ خرده چوبه‌ای بامبو در دل این کفپوش و دو رنگ بودنش، آن را به یکی از زیباترین کفپوش‌های بامبو تبدیل کرده است.
کفپوش بامبو مهندسی شده؛ این کفپوش‌ها همان‌طور که نامشان نشان می‌دهد، فرآیندی صنعتی رویشان صورت گرفته است. این کف‌پوش‌ها چند لایه‌ی رویی دارد تا مقاومت بیشتری در برابر رطوبت داشته باشد؛ بنابراین برای افرادی که می‌خواهند مدت بیشتری سطح کفپوش ساختمانشان را زیبا و مقاوم ببینند، مناسب‌تر است.