کاربرد عایق صوتی بیس گیر چیست ؟

کاربرد عایق صوتی بیس گیر چیست ؟

سامان دکو: عایق صوتی بیس گیر از عایق های صوتی مخصوص گوشه اتاق و خانه است . کنج های اتاق و حانه محل نفوذ صداها و نویز هایی با فرکانس پایین است . عایق صوتی بیس گیر به شما کمک میکند تا ارامش بیشتری داشته باشید و در هنگام میکس و مسترینگ و ضبط دیگر صدای نویزی در فایل ضبط شده نخواهد بود و گوش هرآنچه را که میشنود آرامش است .

فرکانسهای پایین تمایل زیادی برای استقرار در گوشه های اتاق را دارند . برای جذب این فرکانس ها فوم های با ضریب جذب صدای قوی نیاز است که به این فوم ها بیس گیر می گویند . بیس گیر در واقع فرکانس های پایین در گوشه های اتاق را تحت کنترل در آورده و از مزاحمت آنها که باعث ایجاد نویز در گوش انسان می شوند جلوگیری می کند . بهترین گزینه برای دفع صداهای مزاحم مستقر در گوشه ها هنگام ضبط صدا و یا میکس کردن صدا استفاده از بیس گیرها است .

یکی از مشکلاتی که در بسیاری از فضاهای آکوستیک شده وجود دارد، افزایش میزان هوم در محیط است. بیس ترپ‌ها پنل‌هایی هستند که به عنوان تله برای بیس عمل می‌کنند. این پنل‌ها روی فرکانس‌های پایین (Low Frequency) اثر گذار هستند و به منظور کاهش میزان هوم در محیط کاربرد دارند.

بیس ترپ‌ها اشکال مختلفی دارند ولی رایج‌ترین آن‌ها شامل بیس ترپ‌های کنج است که در چهار گوشه اتاق نصب می‌شوند. معمولا بیس ترپ‌های کنج به دو صورت طرحدار و ساده تولید می‌شوند.

کدام پنل و عایق برای یک محیط مناسب است؟
یکی از سوالاتی که در مورد این پنل‌ها و عایق‌های آکوستیک مطرح می‌شود، این است که کدام پنل و عایق صوتی برای یک محیط مناسب است؟ در پاسخ این پرسش باید گفت معمولا برای رسیدن به حداکثر کیفیت صدا باید از هر سه نوع جاذب، دیفیوزر و بیس ترپ در محیط بهره برد. و بهترین روش عایق صوتی نیز استفاده تلفیقی از چند عایق مختلف است. البته باید در نظر داشت که هر یک از آکوستیک‌های ذکر شد در موارد خاصی کاربرد دارند و بسته به نوع خود دارای قیمت‌ها و کارایی خاصی است.

تنوع قیمت و تفاوت کارایی پنل‌ها و عایق‌های آکوستیک موجب می‌شود که در بسیاری از موارد افراد در مورد نوع پنل یا عایق مورد نیاز و نحوه آکوستیک فضای خود دچار سردرگمی شوند. پارت فوم مجموعه‌ای است که با توجه به نیاز بازار طی سالیان گذشته تمرکز خاصی روی محصولات عایق صوتی و آکوستیک داشته است و طیف وسیعی از محصولات آکوستیک و عایق صوتی را در یک مجموعه به مشتریان خود ارایه می‌دهد به طوری که مشتریان می‌توانند با مقایسه محصولات و با مشاوره گرفتن از متخصصان این مجموعه ایده‌آل‌ترین روش آکوستیک را با مناسب‌ترین قیمت انتخاب کنند.