همه چیز درباره رنگ بلکا در خدمات نقاشی ساختمان

همه چیز درباره رنگ بلکا در خدمات نقاشی ساختمان

مقدمه ای بر رنگ بلکا

در نقاشی ساختمان , رنگ از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار است که باعث کارامدی بیشتر فضای شماست. رنگ بلکا از انواع رنگ های نقاشی ساختمانی است که آن را میتوانید در ساختمان های مسکونی یا اداری و تجاری استفاده کنید. ماهیت رنگ برای زیباتر کردن است چه بسا که این اقدام زیر نظر ماهر ترین افراد با متریال و مصالح با کیفیت عالی انجام شود.
رنگ بلکا از آن دسته از رنگ های است که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و جایگزین مناسبی برای رنگ و کاغذ دیواری است در واقع نوعی پوشش سلولوزی است که از الیاف طبیعی همچون پنبه ساخته شده است.

مزایای رنگ بلکا
این پوشش نیاز به زیر سازی ندارد و به راحتی عیوب زیر کار را می پوشاند، عایق حرارتی و برودتی خوبی است، سبک است و تنوع رنگ آن بالاست بدون بو و حساسیت است، قابل شستشو است و به راحتی با کف شامپو فرش می توان آن را شست و با رزین های مخصوص می توان آن ها را ضد آب نمود. عایق رطوبت است و ترک نمی خورد. این پوشش بر خلاف رنگ و کاغذ دیواری به آسانی قابل ترمیم است.

همه چیز درباره رنگ بلکا در خدمات نقاشی ساختمان
همه چیز درباره رنگ بلکا در خدمات نقاشی ساختمان

آموزش نقاشی ساختمان با رنگ بلکا
رنگ بلکا در نقاشی ساختمان به راحتی بر روی سطوح گچی , سیمانی ( انواع سیمان سیاه و سفید ) رنگ روغن , سطوح خاکی و … قابل اجرا می باشد. برای ایجاد پوشش مناسب و با کیفیت لازم است که استاندارد های مورد نیاز را رعایت کنیم. ضخامت لایه بلکا بر روی دیوار به صورت استاندارد ۰٫۵ میلی متر تا ۱٫۵ میلی متر می باشد.

ابتدا مکان و اندازه ای که میخوام بلکا بر روی آن اجرا شود را تعیین می کنیم. اگر بر روی سطح مورد نظر گرد و غبار یا کثیف بود قبل از اجرای رنگ حتما آن ها را برطرف شود. بعد به اندازه مورد نظر ( باید در هر متر مربع ۲۸۰ گرم بلکا ( خشک ) مورد استفاده قرار بگیرد ) از پودر بلکا را داخل ظرف یا تشت مناسب می ریزیم. و بعد به اندازه ۳ یا ۵ برابر وزن پودر به آن آب اضافه می کنیم که این مقدار بسته به پوشش دیواری متغیر می باشد. حال به مدت ۱۰ دقیقه مواد را کاملا هم می زنیم. و به مدت ۳۰ دقیقه می گذاریم تا استراحت کند و سپس دوباره هم میزنیم و خوب ورز میدهیم. حال آماده اجرای رنگ بر روی دیوار می باشد. که باید توسط ماله انجام شود.