خدمات نقاشی ساختمان : رنگ های ساختمانی را بشناسید

خدمات نقاشی ساختمان : رنگ های ساختمانی را بشناسید

سامان دکو در این پست قصد دارد شما را با انواع مختلف رنگ های ساختمانی آشنا کند . با هر یک از رنگ های قدیمی را با بررسی معایب و مزایا بررسی کردیم و در این پست به رنگ های ساختمانی در عصر جدید میپردازیم . منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

1- سان کالر (Sun colour)
رنگ اکریلیک نما جهت سطوح سیمانی و بتنی داخل و نمای خارجی ساختمان در شرایط معتدل جوی می باشد که دارای خاصیت آب گریزی و غبارگریزی می باشد. این محصول نیز با توجه به سیلیکونایز بودن جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان هایی که در معرض دود و غبارهای شهری می باشند مناسب است.

2- مون کالر (Moon colour)
رنگ امولسیونی (آب پایه) می باشد و جهت رنگ آمیزی سطوح داخلی ساختمان که در معرض جو قرار ندارد و همچنین سقف مکان های مسکونی و اداری کاربرد دارد. این رنگ با توجه به آب پایه بودن به عنوان آستری مناسب روی سطوح سیمانی کاربرد دارد که پس از استفاده مون کالر توسط یکی از رنگ های سان کالر، رین کالر و یا دی کالر پوشش نهایی اجرا می گردد.

3- دی کالر (Day colour)
رنگ آب پایه دی کالر که توسط شرکت نیوکالر تهیه می شوند، در دو نوع براق و نیمه براق و با استفاده از مرغوبترین رزین های اکریلیک خالص طراحی و تولید شده است. این محصول دارای مقاومت شستشو و مقاومت جوی بسیار بالا می باشد که این خصوصیات دی کالر را جهت رنگ آمیزی و تزئین سطوح داخلی ساختمان های مسکونی و اداری و همچنین مراکز بهداشتی درمانی با توجه به بوی نامطبوع بودن مناسب کرده است.

4- رین کالر (Rain colour)
رین کالر رنگ اکریلیک مخصوص نمای خارجی می باشد که بر پایه رزین های امولسیونی و با استفاده از افزودنی های سیلیکونی جهت آب گریز و غبارگریز شدن سطح رنگ تولید شده است. این رنگ با توجه به سیلیکونایز بودن اجازه تنفس را به سطح رنگ شده می دهد و جهت مناطق جوی بحرانی مانند شمال و جنوب کشور قرار دارند و همچنین سقف سونا و استخر مناسب می باشد. از خصوصیات بارز این رنگ مقاومت جوی بسیار بالا و خاصیت آب گریزی و غبارگریزی و همچنین مقاومت شستشوی بالا می باشد.

رنگ های نیو کالر
رنگ های نیو کالر

خصوصیات رنگ های نیو کالر
پوشش فراوان به صورتی که هر گالن از رنگ دی کالر مساحتی حدود 20 تا 30 متر مربع را روی سطوح گچی پوشش می دهد.
کاملا سازگار با محیط زیست می باشند و به دلیل نداشتن حلال های آلی هیچ گونه سمیتی برای انسان ندارند.
با توجه به زمان خشک شدن سریع این نوع رنگ های ساختمانی اجرا و رنگ آمیزی سریع از مشخصات بارز آن می باشند.
بدون بو بودن از مشخصات دیگر آن می باشد به صورتی که اماکنی مانند منازل مسکونی، بیمارستان ها و هتل ها که امکان تخلیه آن نمی باشد پس از 3 ساعت، رنگ آمیزی قابل استفاده می باشد.
مقاومت و دوام بسیار بالا در برابر عوامل فرسایشی جوی از قبیل نور خورشید و باران های اسیدی و همچنین حفظ ماهیت رنگ نما از 10 الی 15 سال
تنوع بیش از 20000 شید رنگی و تکرار پذیری آن بدون خطا بوسیله سیستم ترکیب رنگ کامپیوتری cps color آلمان
غبارگریز بودن و آب گریز بودن رنگ های نما این امکان را به شما می دهد که نمای شما همیشه در مقابل باران و دود و غبارات شهری مقاوم و تمیز بماند.