آیا از بتن میتوان در نمای ساختمان بهره برد ؟

آیا از بتن میتوان در نمای ساختمان بهره برد ؟

اکثر کاربران از ما میپرسند که آیا میتوان از بتن در طراحی نمای ساختمان استفاده کرد ؟ پاسخ ما بله است. البته مظورمان ای نیست که نمایی کاملا بتنی را انتخاب کنید , خیر. نمای بتنی در ترکیبی با دیگر نماها ویژگی ها و نقاط مثبت خود را بروز میکند. با ما همراه باشید تا این متریال را بطور تخصصی با هم بررسی کنیم.

مقدمه ای بر طراحی نما بتنی برای ساختمان :
بتن یکی از مواد پرکاربرد در ساختمان سازی محسوب می شود و معمولا ترکیبی از سیمان ، آب و ماسه می باشد . با پیشرفت هایی که در حوزه ساختمان سازی حاصل شده است استفاده از بتن در نماکاری داخل و خارج نیز فراهم شده است . با ایجاد نوعی بتن به نام بتن نما یا بتن اکسپوز می توان سطحی صاف و صیقلی برای ایجاد یک نمای شیک و هموار فراهم نمود . بتن اکسپوز حاوی پنل های بتنی است که به صورت پیش ساخته و در بافت های خاکستری یا سفید مورد استفاده واقع می شود . این بتن ها به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی به راحتی قابل رنگ آمیزی هستند . استفاده از بتن اکسپوز علاوه بر داشتن مقاومت بالا سبب می شود که نیاز به استفاده از مصالح دیگر برای پوشش سطح کار نباشد و هزینه نما کاهش یابد .

آیا از بتن میتوان در نمای ساختمان بهره برد ؟

موارد استفاده از بتن نما یا بتن اکسپوز :
سطح صیقلی و زیبای بتن اکسپوز باعث شده از آن در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده شود.
بتن پیش ساخته بدون تخلخل و حفره هواست و نمی تواند آب را جذب کند, به همین دلیل از آن در ساخت استخر و حوض های آب استفاده می شود.
قیمت این بتن ها در مقایسه با مصالحی که برای کفپوش راه ها و پیاده روها استفاده می شود پایین تر است و هزینه آن از نظر اقتصادی در پروژه های بزرگ بصرفه تر می باشد.
بتن های اکسپوز برای محوطه سازی پارک ها و باغ ها نیز کاربرد دارد.

آیا از بتن میتوان در نمای ساختمان بهره برد ؟

مزایای طراحی نما بتنی :
1. مقاوم در برابر شرایط بد آب و هوایی
2. قالب گذاری در اندازه های دلخواه
3. اجرای سریع