معرفی کامل سنگ ساختمانی دهبید

معرفی کامل سنگ ساختمانی دهبید

سنگ دهبید یک انتخاب فوق العاده برای کف ساختمان های شماست. این سنگ زیبایی دو چندانی نسبت به بقیه سنگ های ساختمانی دارد , رنگ ها و طرح های متنوع و چشم نواز این سنگ به شما کمک میکند که نور و زیبایی طبیعت را به خانه های خود ببرید . با ما همراه باشید 🙂

مقدمه ای بر سنگ ساختمانی دهبید :

سنگ دهبید یکی از زیباترین و شناخته ترین سنگ های ساختمانی دارای زمینه ای یک دست روشن و شفاف و سطحی صاف و براق است که می تواند نور را کاملا انعکاس دهد، این ویژگی باعث می شود تا در فضاهایی که از نور طبیعی کمتر برخوردارند بتوان روشنایی محیط را افزایش داد.
سنگ دهبید، در کلیه فضاهای داخلی ساختمان از جمله دیواره های لابی های مجلل، سنگ کف واحدهای مسکونی لوکس، سنگ کف مجتمع های تجاری و اداری ، هتل ها و … کاربرد دارد.

سنگ دهبید یکی از انواع سنگ ساختمانی است که کاربرد بسیار زیادی در نمای داخی ساختمان دارد زیرا هم قیمت مناسب و هم کیفیت بالایی دارد و از جمله سنگ مرمریت ایرانی صادراتی محسوب می شود. این سنگ لوکس و زیبا انواع مختلفی دارد که دارای رنگ های روشن تا تیره می باشند و از طرفداران زیادی در میان طراحان دکوراسیون داخلی و کارفرمایان به دلیل زیبایی خیره کننده , قیمت مناسب و کیفیت بالا برخوردار است. سنگ دهبید می تواند در سورت های مختلف تولید شود که سورت ممتاز آن از کیفیت بالا و زیبایی چشمگیری برخوردار است.

از سنگ دهبید در کجا می توان استفاده کرد؟
این سنگ ساختمانی در مکان های مختلفی در نمای داخلی استفاده می شود.

سنگ کف ساختمان یکی از مهم ترین کاربردهای این سنگ مرمریت است.لابی هتل ها , کف ساختمان ها , واحد های شیک تجاری اداری و مسکونی نیز می تواند با این سنگ زیبا فرش شود. این سنگ می تواند روح تازه های به فضاهای شیک و مدرن امروزی ببخشد. سنگ پله و کف سازی سالن های مجلل نیز از دیگر کاربردهای سنگ مرمریت دهبید کرم و مشکی است. سنگ مرمریت دهبید کرم می تواند نور و روشنایی بیشتر برای محیط داشته باشد و سنگ مرمریت دهبید مشکی نیز برای سلیقه های تیره پسند مناسب است. خرید سنگ دهبید بیشتر برای ساختمان های لوکس و گرانقیمت انجام می شود زیرا استفاده از این سنگ در پروژه های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست.

سنگ طبیعی یکی از پرمصرف ترین سنگ ها برای سنگ ساختمان و سنگ کف ساختمان می باشد.

معرفی کامل سنگ ساختمانی دهبید
معرفی کامل سنگ ساختمانی دهبید

خاستگاه سنگ دهبید
معدن سنگ مرمریت دهبید در 20 کیلومتری شهر دهبید و در مسیر جاده کره ای واقع شده است.

سنگ مرمریت دهبید دارای انواع مختلفی است که شامل :

این سنگ ها به دلیل نزدیکی معادن آنها به سنگ دهبید اصلی به عنوان سنگ دهبید معرفی و فروخته می شود. معدن سنگ دهبید در استان فارس واقع شده است.

ویژگی های سنگ مرمریت دهبید

سنگ دهبید کرم دارای زمینه ای شفاف و روشن است که رگه های یخی بسیار زیبایی در آن دیده می شود. سنگ دهبید تیره نیز همان شفافیت و زیبایی را دارد تنها با این تفاوت که رنگ زمینه آن تیره است.

ساب پذیری بالا از مهم ترین ویژگی سنگ دهبید کرم است و این سنگ پس نیاز به فرآوری با استفاده از یو وی دارد که پس از فرآوری کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت. پالیشر این سنگ اگر از بهترین نوع باشد شفافیت سنگ دهبید را حفظ خواهد کرد. همچنین استفاده از اپوکسی و توری هنگام فرآوری افزایش کیفیت این سنگ زیرا را به دنبال خواهد داشت. برای کاهش قیمت این سنگ نباید پروسه فرآوری آن را با کیفیت پایین انجام داد زیرا روی شفافیت و زیبایی نهایی آن اثرگذار خواهد بود.

سنگ دهبید کرم از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است و مشتریان بیشتر به دلیل شفافیت و زیبایی به دنبال خریداری آن هستند.

سنگ مرمریت دهبید در پنج رنگ:

کرم روشن
کرم مایل به تیره
کرم تیره
تیره مایل به کرم
و تیره
از معدن استخراج می شود.

مقاومت سایشی زیاد و شفافیت بالا را می توان از مهم ترین ویژگی های سنگ مرمریت دهبید نام برد. به دلیل تراکم مولکولی بالا این سنگ از ساب پذیری بسیار خوبی برخوردار است استحکام زیاد و جذب آب پایین از دیگر ویژگی های بارز این سنگ است. زیرا چگالی و فشردگی سنگ مرمریت دهبید بالا می باشد. میزان رگه های موجود در این سنگ و رنگ زمینه آن می تواند بر اساس خواست مشتری تغییر کند.

انواع درجه بندی سنگ مرمریت دهبید
تعیین دقیق قیمت هر سنگ بسته به نوع درجه بندی و اندازه سنگ دارد. سنگ مرمریت دهبید کرم نیز به همین منوال است.

در اینجا با سورت های مختلف سنگ مرمریت دهبید آشنا می شویم:

1- سنگ دهبید روشن
2- سنگ دهبید پلنگی
3- سنگ دهبید تیره

از سنگ مرمریت دهبید روشن به عنوان سنگ کف ساختمان استفاده می شود. این سنگ در این سورت دارای رنگ روشن بوده و می تواند روی روشنایی محیط تاثیر زیادی داشته باشد. این سنگ معمولا در ابعاد اسلب تولید می شود. اما به درخواست مشتری می تواند در سایزهای دلخواه برش داده شود. هر چه اندازه این سنگ کوچکتر باشد قیمت آن پایین تر است. این سنگ با سنگ مرمریت لته از حیث زیبایی و کیفیت برابری می کند. مرمریت لته یک سنگ وارداتی و خارجی از کشور ترکیه است. می بینیم که سنگ مرمریت ایرانی می تواند با قیمت مناسب تری با همان کیفیت و حتی بالاتر با سنگ های خارجی برابری نماید.
سنگ دهبید پلنگی دارای طرح های خاصی است که از آن می توان به منظور تامین سلیقه های خاص و استفاده در پروژه های خاص استفاده نمود. این سنگ نیز در اندازه های مختلف از جمله اسلب در دسترس است و قیمت آنها با هم متفاوت می باشد.

سنگ دهبید تیره از جمله سنگ های خاص ایرانی است و زیبایی چشم نوازی دارد. که کاملا با سنگ مرمریت امپرادور قابل مقایسه و حتی از آن بالاتر است. این سنگ نیز دارای قیمت های متفاوتی است.

این دسته بندی ها کاملا کلی است و هر کدام شامل درجه بندی های مختلفی هستند که بر اساس رنگ و ناخالصی دسته بندی می شوند.

همه این موارد روی قیمت نهایی سنگ مرمریت دهبید اثر گذار است.