ویژگی ها و شناخت کابینت ممبران یا وکیوم

ویژگی ها و شناخت کابینت ممبران یا وکیوم

سامان دکو : بی شک یکی از مهم ترین راه های انتخاب نوع کابینت , شناختن کابینت ها و مزایا و معایب هر یک است . این کار به شما کمک خواهد کرد که دقیقا بدانید با هر نوع کابینت چه نوع رفتاری باید داشته باشید . در این پست به بررسی کابینت وکیوم یا همان ممبران اشاره میکنیم که تمام گنگ و مبهم های ذهن شما برطرف شده و این کابینت را به دقت بشناسید . تا انتهای پست همراه ما باشد . و سامان دکو منتظر شنیدن نظرات سازنده شماست .

مقدمه ای بر کابینت ممبران یا وکیوم :
ممبران در اصل نام متریال و یا به اصطلاح چوبی است که درب ها و نمای ظاهری کابینت آشپزخانه از آن ساخته شده است. ممبران همان MDF است که با ماشین های CNC بر روی آن طرح های مختلفی تراشیده می شود و بعد یک روکش از نوع PVC ضد آب روی آن می نشیند و به اصلاح ممبران membrane می شود. به همین دلیل به آن کابینت ممبران یا کابینت وکیوم گفته می شود.

کاربرد کابینت ممبران
کابینت های ممبران و در واقع متریال ممبران , برای ساخت کابینت های سبک کلاسیک و بیشتر نئوکلاسیک (کلاسیک مدرن) استفاده می شود, با این تفاوت که به جای استفاده از چوب طبیعی از چوب صنعتی و نوعی روکش طرح چوب استفاده میشود.
از طرفی دیگران معمولا در کابینت های ممبران , جزئیات و نقش های تزئینی به نسبت کابینت های کلاسیک های چوبی کمتر در نظر گرفته میشود.

کابینت ممبران دارای تزئینات منحصر به فرد، متنوع و بسیار زیبا روی درب کابینت ( حکاکی ها، بافت و نقش روکش و نوع قاب های دور دربها) است و امکان ایجاد تزئینات و حکاکی های متنوع بر دیگر بخش های کابینت ممبران مثل تاج بالای کابینت، ستون، سر ستون و … وجود دارد و همچنین امکان انتخاب رنگ، طرح، بافت نمای درب، ستون، سر ستون و تاج کابینت به انتخاب مشتری است .

ویژگی ها و شناخت کابینت ممبران یا وکیوم

معایب کابینت ممبران
عدم پوشش دهی کامل لایه pvc بر روی طراحی ها بسیار ظریف (توصیه می شود برای پیشگیری از این مشکل از ایجاد حکاکی و طرح های خیلی ظریف برجسته و فرو رفته بر روی کابینت های ممبران خودداری شود).
کیفیت و ماندگاری این کابینت ها به شدت به مهارت کابینت ساز بستگی دارد. زیرا نوع چسب به کار رفته، کیفیت ورق pvc، مهارت در برش و مرحله وکیوم از حساسیت بالایی برخوردار است. پس بهتر است برای سفارش کابینت ممبران به سراغ شرکت های مطمئن و کابینت ساز های حرفه ای بروید.
مقاومت پایین در برابر نور و حرارت
پوشش pvc روی این کابینت ها به مرور زمان و بر اثر نور آفتاب تغییر رنگ می دهد و چسب نگهدارنده آن روی چوب ضعیف می شود. بنابراین کیفیت چسب به کار رفته در کابینت های ممبران بسیار مهم است. چسب بی کیفیت و ضعیف پس از مدتی موجب شل شدن و باد کردن روکش روی این کابینتها می شود. گرمای ناشی از گاز یا بخار آب نیز ممکن است در طولانی مدت به این کابینت ها آسیب وارد کند.
مقاومت پایین روکش در برابر اجسام نوک تیز

سبک های طراحی مناسب کابینت ممبران
الگوی تولید ممبران در دنیا بیشتر برای پاسخگویی به تولید کابینت سبک نئوکلاسیک (کلاسیک مدرن) تولید شده است و البته در ایران به دلیل تمایل به کابینت کلاسیک, ممبران در تولید این نوع هم سبک استفاده می شود.

مزایای کابینت ممبران
زیباییی منحصر به فرد به دلیل دارا بودن روکش یکپارچه
تنوع بالای طرح و رنگ
مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت.
قابلیت تعمیر روکش های ملامینه و وینیل برای کابینت های ام دی اف معمولی
رفع مشکل آلوده سازی محیط زیست در کابینت های MDF (ناشی از ماده وینیل به کار رفته در این چوب های صنعتی) به دلیل دارا بودن روکش PVC بر روی کابینت ممبران

ویژگی ها و شناخت کابینت ممبران یا وکیوم

چگونگی روکش کردن کابینت ممبران
تمیز کردن سطح چوب پس از اتمام حکاکی و انتقال چوب های کابینت به یک محل عاری از گرد و خاک
چسب زدن روی سطح چوب با استفاده از یک پیستوله
چسباندن روکش روی قطعه با استفاده از دستگاه پرس وکیوم با فشار حرارت و خلاء
می توان به جای روکش کردن، قطعه های کابینت را رنگ کرد.

کابینت سیاه رنگ و سفید رنگ ممبران
یکی از محبوب ترین انواع کابینت های ممبران، کابینت های کلاسیک سفید رنگ ممبران است. رنگ سفید پس زمینه بسیار خوبی برای خودنمایی حکاکی های روی کابینت است. کابینت سفید رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک است زیرا فضا را بزرگتر نشان می دهد. کابینت های سفید رنگ به راحتی با دیگر وسایل آشپزخانه ست می شوند. کابینت ممبران سفید رنگ با حکاکی های طلایی فضایی سلطتی به آشپزخانه شما می دهد.
یکی دیگر از کابینت های ممبران زیبا و پرطرفدار، کابینت کلاسیک سیاه رنگ ممبران است. کابینت سیاه رنگ نیز یک انتخاب ایده آل برای آشپزخانه شما است و به راحتی با انواع دکوراسیون ست می شود. حکاکی ها و تزئینات روی کابینت ممبران سنگینی رنگ سیاه را کم می کند و فضایی شیک به آشپزخانه شما می دهد.

 

ویژگی ها و شناخت کابینت ممبران یا وکیوم – معایب و مزایا کابینت ممبران – ویژگی های کابینت وکیوم – سایت تخصصی کابینت ممبران یا وکیوم