همه چیز درمورد عایق صوتی فلکسی پنل 50-آ ( Flexi Panel A-50 )

همه چیز درمورد عایق صوتی فلکسی پنل 50-آ ( Flexi Panel A-50 )

سامان دکو : در این پست قصد داریم تا شما را با یک عایق صوتی دیگر آشنا کنیم : فلکسی پنل A-50 . ترکیب علمی از مواد پلی یورتان ، ساختار هندسی ، سطح جذب بالای صوت و وجود شیارهای دایره ای شکل در عمق این پنل ، همگی باعث شده که فلکسی پنل یک جاذب عالی برای پژواک صدا در هر فضا با هر اندازه ای باشد . در اتاق های ضبط و رکورد صدا این پنل ها نقش سازنده ای برای آکوستیک محیط دارند . فلکسی پنل آ50 بهترین عملکرد در تصحیح فرکانس های متوسط و بالا را دارد . وجود اين عايق روي ديوار روبروي مانيتورينگ ، کاربرديست .

برای ممانعت از ورود صدا به ساختمان, دیوارهای سازه را باید با مصالحی پوشش داد که ضریب صدای بالایی داشته باشند. فوم ایکس پی اس جزء مصالح چند منظوره محسوب میشود که نقش عایق حرارتی, رطوبتی و صوتی را در ساختمان ایفا میکند. این فوم ساخته شده از پلی استایرین اکسترود شده دارای سلول های بسته میباشد و از استحکام بالایی برخوردار است. ایکس پی اس بسیار سبک بوده و برخلاف ضخامت کم، استحکام و مقاومت بالایی دارد. این نوع فوم گاهی بخشی از سازه به شمار می آید و به دلیل وزن بسیار سبک هیچ بار اضلافه ای بر ساختمان وارد نمیکند.

سطح این عایق یکنواخت است و در برابر خزش و بارهای ثابت طولانی مدت بسیار مقاوم می باشد. از طرفی امکان رشد هیچ گونه قارچ یا باکتری در آن وجود نداشته و با گذشت زمان ساختار آن تجزیه نخواهد شد. این فوم ها را می توان به راحتی برش داد و به عنوان عایق صوتی دیوار به کار برد. قابلیت شستشو، حمل و نقل آسان، مقاومت در برابر حرارت، نفوذناپذیری در برابر نم و رطوبت، مقاومت فشاری ایده آل، قابلیت بازیافت، عدم ایجاد حساسیت، قابلیت تولید با ابعاد استاندارد، جذب صدا و … از ویژگی های بارز این محصول هستند که آن را به بهترین گزینه برای عایق کاری تبدیل نموده اند.

همه چیز درمورد عایق صوتی فلکسی پنل 50-آ ( Flexi Panel A-50 )

موارد استفاده: عایق صوتی و آکوستیک

پانل آکوستیک فلکسی پارت (Flexi-PART یا Flexia50) یکی از حرفه ای ترین محصولات پارت فوم می باشد. این محصول با ساختار و شکل خود و به علت وجود شیارهای دایره ای در عمق آن وهمچنین به دلیل متریال آن که از جنس فوم جاذب صدامی باشد، می تواند نقش ویژه ای را در آکوستیک فضا های مختلف دارا باشد. در حقیقت فلکسی پارت با کنترل فرکانس های high و medium و با کاهش بازگشت صدا می تواند نقش موثری در شفافیت صوت داشته باشد. همچنین این پنل آکوستیک باطراحی خاص خود می تواند موجب زیبایی هرچه بیشتر محیط گردد. ابعاد این پنل آکوستیک 45 سانتی متر در 45 سانتی متر می باشد و قطر آن 7 سانتی متر است . قابل ذکر است، قطر فلکسی پارت نسبت به سایر پنل های مشابه موجود در بازار ( پنل های فوم مربعی آکوستیک) بالاتر می باشد و این امر موجب گشته است که کارایی و اثر گذاری فلکسی پارت بیشتر گردد.

مکان های قابل استفاده: استودیو، آمفی تئاتر، اتاق ضبط ، اتاق تمرین، استودیو دوبلاژ ، سالن اجتماعات