سنگ ساختمانی مناسب در کف ساختمان و پلکان

سنگ ساختمانی مناسب در کف ساختمان و پلکان

در این پست میخواهیم به شما انواع سنگ های ساختمانی مناسب در کف ساختمان و پلکان را معرفی کنیم. با ما همراه باشید .

سنگی که برای پلکان و کف سازی مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود، بنابراین باید بسیار سخت باشد و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد. سنگی که برای این قسمت از ساختمان استفاده می شود باید قابل برش در یک جهت باشد همانند سنگ های رسوبی و دگرگون که این مزیت را دارا هستند. علاوه بر آن سنگ کف و پلکان به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی باید تخلخل کمی داشته باشند تا در اثر شستشو با مواد شوینده و ریختن مواد اسیدی یا بازی روی آن نفوذناپذیر بوده و آسیب نبیند. از جمله سنگ هایی که برای کف و پلکان مناسب می باشند، می توان سنگ های کوارتزیت و گنایس را نام برد.

بهترین گزینه برای انتخاب سنگ پله و سنگ پاگرد، سنگ گرانیت می باشد. این سنگ از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد. برخی‌ به علت قیمت بالای گرانیت در پلکان از سنگ مرمریت نامرغوب درجه 2 استفاده می کنند که این مورد اشتباه بزرگی محسوب می‌شود. اما با این حال مرمریت هایی مانند مرمریت خوی، خوبسنگان، صلصالی، کوثر، گلبهار و… دارای کیفیت بالایی بوده که برای استفاده در راه پله توصیه می شوند. لازم به ذکر است قیمت بعضی از مرمریت ها در سایز پله بسیار بیشتر از نمونه های مشابه سنگ های گرانیت می باشند، بسته به بودجه در نظر گرفته گزینه های مختلفی برای خرید سنگ پله وجود دارند، در صورتیکه تصمیم به استفاده از سنگ مرمریت در پلکان ساختمان‌های اداری و تجاری و مدارس که دارای رفت و آمد زیادی می باشند دارید، باید توجه داشت که سنگ انتخابی در معرض سایش، ضربه، آلودگی و کثیف شدن فراوانی قرار می گیرد و می‌بایست حتماً از سنگ گرانیت و یا مرمریت مرغوب استفاده شود، و در صورت استفاده از مرمریت درجه دو با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد که هزینه های تعمیرات آن بار سنگینی بر روی دوش شما خواهد گذاشت. استفاده از سنگ مرمریت مرغوب برای دیوار، راه پله و کف بسیار مناسب است. رنگ روشن و قیمت بسیار مناسب سنگ مرمریت دلیل انتخاب بسیاری از مشتریان است. سنگ مرمریت اداوی، سنگ مرمریت آباده، سنگ مرمریت صلصالی، سنگ مرمریت هرسین، سنگ مرمریت جوشقان و سنگ مرمریت کوه سفید به صورت گسترده برای استفاده در راه پله انتخاب می شوند و سنگ های مرمریت خوی و سنگ مرمریت دهبید در پروژه هایی که قیمت زیاد مهم نباشد و کارفرما در هزینه کردن محدودیتی نداشته باشد کاربرد دارند. توجه داشته باشید که سطح پلکان های خارجی که در فضای باز قرار دارند باید از اصطحکاک کافی برخوردار بوده تا در مواقع بارندگی و یخبندان موجب سر خوردن و آسیب دیدگی افرادی که بر روی آن تردد می کنند نشوند که جهت ایجاد اصطحکاک لازم بر روی سطح سنگ روش های متعددی مانند تیشه ای کردن، شیار زدن، مضرس کردن، و برجسته کردن لبه پله ، وجود دارد.

سنگ ساختمانی مناسب در کف ساختمان و پلکان

چگونه سنگ پله فرسوده را تعمیر کنیم؟

یکی از بخش های مهم هر پروژه ساختمان سازی راه پله آن است و در اجرای آن سنگ های مختلف در دیواره، زیرپله، پله و کف استفاده می شود که توصیه می گردد تا حد امکان سنگ پله، زیر پله و سنگ کف همگی از یک طرح و یک رنگ باشند. معمولا برای نظافت سنگ پله از شوینده های اسیدی استفاده می شود لذا باید سنگ پله ای انتخاب نمود که در مقابل اسید واکنش پذیر نباشد مانند سنگ های گرانیتی. در صورتی که سنگهای تراورتن و مرمریت با اسید واکنش می دهند و به مرور جلا و درخشش خود را از دست خواهند داد. ولی به هر دلیل اگر پس از مدتی سنگ پله شما دچار شکستگی شد، در ابتدا با چسب مخصوص سنگ که در ابزار فروشی های سطح شهر موجود است آن را چسبانده و برای بهتر شدن ظاهر آن می توانید اثر باقیمانده را پرداخت نمایید. در غیر اینصورت می بایست سنگ پله را تعویض کرد.

سنگ های پله مرمری و سنگ های پله وارداتی نظیر سنگ امپرادور دارک، سنگ امپرادور لایت یا سنگ آبی نروژ جزع سنگ های لاکچری محسوب می شوند و در پروژه های لوکس و گران قیمت استفاده می شوند.

سنگ ساختمانی مناسب در کف ساختمان و پلکان

انتخاب سنگ ساختمانی برای پلکان و پاگرد
یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان که می توان از سنگ ساختمانی استفاده کرد پله ها و پاگرد است. پله ها از قسمت های پر رفت و آمد در ساختمان است به خصوص اگر برای ساختمان های تجاری ,اداری , مدارس و … می خواهید از سنگ کف ساختمان استفاده کنید بهتر است دقت بیشتری روی انتخاب سنگ ساختمانی داشته باشید. سنگ گرانیت بهترین و مناسب ترین انتخاب برای پله هاست. اما قیمت بالایی دارد. سنگ مرمر مرغوب نیز یک انتخاب مناسب برای سنگ پله هاست. توجه کنید که برای پله ها به هیچ وجه از سنگ مرمر درجه دو و بی کیفیت استفاده نکنید.
زیرا این یک انتخاب سنگ ساختمانی نامناسب برای سنگ پله است
و کیفیت و دوام کافی برای استفاده در پلکان را ندارد.
انتخاب سنگ ساختمانی برای سنگفرش فضاهای داخلی
سنگ یکی از بهترین کفپوش ها برای کف ساختمان است.
سنگ کف ساختمانی اهمیت زیادی دارد و باید در انتخاب آن نهایت دقت و توجه به کار گرفته شود.
مهمترین عواملی که در انتخاب سنگ ساختمانی برای کف ساختمان باید به آنها توجه نمایید شامل :
• دوام عالی و کیفیت بالا
• مقاومت در برابر ضربه و اجسام نوک تیز
• ساب و جلا پذیری مجدد
• مقاومت در برابر گرما به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی
• طرح و رنگ زیبا و شکیل برای زیباسازی فضای داخلی
می باشد.
یکی از بهترین انتخاب ها برای سنگ کف ساختمان، سنگ مرمر است.
در صورتی که بخواهید برای ساختمان های تجاری و اداری پر رفت و آمد , هتل ها , مراکز خرید و … از سنگ کف ساختمان استفاده کنید بهترین گزینه سنگ مرمر مرغوب است زیرا در مقابل پا خوردن به خوبی می تواند مقاومت نماید. اما برای فضاهای داخلی ساختمان های مسکونی نیز می توان از انواع سنگ مرمریت نیز استفاده نمود. سنگ های مرمریت انواع مختلفی دارند که از آن جمله می توان به سنگ دهبید کرم و مشکی اشاره کرد. اگر به دنبال یک سنگ با کیفیت ایرانی هستید سنگ دهبید یک گزینه عالی برای شما می باشد اما از قیمت بالایی برخوردار است. امروزه از سنگ خارجی نیز در نمای ساختمان می توان استفاده کرد. انتخاب سنگ ساختمانی از میان سنگ های خارجی به دلیل تنوع بالای این سنگها کاری بسیار جذاب است.
برای سنگ کف ساختمان می توانید از:
سنگ مرمریت لته ترکیه
سنگ مرمریت امپرادور ترکیه و اسپانیا
نیز استفاده کنید.