مزایا و معایب عایق صوتی فوم ریباند ( rebond foam)

مزایا و معایب عایق صوتی فوم ریباند ( rebond foam)

سامان دکو : در پست های قبل در مورد عایق حرارتی پلی یورتان صحبت کرده ایم , عایق صوتی فوم ریباند از تکه های پلی یورتان به هم چسبیده شده ایجاد میشود . تکه های پلی یورتان در کنار هم بصورت فشرده شده و با چسب مخصوص یک عایق قوی و قدرتمد برای کاهش سر و صداهای اطرافند . این عایق که در واقع یک کاهنده صدا است ، بيشترين کاربردش در عايقکاري صوتي بعنوان عایق زیرساختی در فضاهای مورد نیاز جهت جلوگيري از عبور صدا از محيطي به محيط ديگر است .

مراحل تولید فوم ریباند به شرح زیر میباشد:

کیفیت ابر ریباند به فاکتورهایی نظیر کیفیت مواد اولیه، کیفیت چسب، میزان تراکم و اندازه تکه ابرها بستگی دارد. تولید کنندگان این فوم یا ابر همواره به دنبال راهکاری برای بازیافت ضایعات هستند تا بتوانند هزینه های تولید را کاهش دهند زیرا درصد قابل توجهی از ابر هنگام برش به ضایعات تبدیل میشود. اما به مدد علم و تکنولوژی هر تکه از ابر قابل استفاده مجدد خواهد بود و می توان از آن به عنوان زیر لایه فرش استفاده کرد. بازیافت ضایعاتی که در برابر صوت مقاوم هستند حرکتی نوین است که تحولی عظیم در صنعت عایق سازی ایجاد نموده زیرا تکه های دور ریز فوم ها با تراکم و دانسیته متفاوت به یکدیگر چسبانده می شوند تا عایقی ایده آل در ابعاد گوناگون برای مصرف فراهم گردد.

مزایا و معایب عایق صوتی فوم ریباند ( rebond foam)
مزایا و معایب عایق صوتی فوم ریباند ( rebond foam)

مزایا

• مقاومت حرارتی و شیمیایی در محیط های مختلف

• عایق گرما و سرما

• بدون وجود هرگونه گاز سمی

• مقاومت در برابر ضربه و فشار و طول عمر بالا

این محصول دارای قابلیت بازیافت صد در صد بوده و برای استفاده های صنعتی و ساختمانی بسیار مناسب می باشد. ریباند دارای قابلیت استفاده در ساختمان و طراحی دکوراسیون است و از هدر رفت انرژی جلوگیری می نماید. این محصول به صورت تخته ای در ابعاد 100*100 سانتی متر در بازار عرضه شده و دارای ضخامت از 10 تا 50 میلی متر می باشد. در تولید این ریباند ها با استفاده از خرد کردن کنار برش های فوم کراسلینک و پس از آن پرس با حرارت بالا، عایقی با دانسیته بالا و کاربردی ساخته شده است. کاربرد ها از این محصول در عایق کاری ساختمان ها استفاده می شود. همچنین در بسته بندی وسایل مختلف برای جلوگیری از ورود ضربه نیز مصرف می شود. از دیگر کاربرد های این محصول می توان به ساخت کف پوش های ورزشی و طراحی دکوراسیون اشاره نمود.