معایب و مزایای کفپوش گرانولی

معایب و مزایای کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی چیست ؟ آیا با این کفپوش ها آشنایی دارید ؟ در این مقاله شما را با ویژگی ها و مزایا و معایب ایت نوع کفپوش ساختمان آشنا میکنیم.

کفپوش گرانول (granule) که در لغت بمعنی گلوله‌های ریز می‌باشد، اصطلاحی است که برای نامیدن دانه‌های ریز پلیمری که از بازیافت ضایعات پلاستیکی و لاستیکی به دست می‌آید. این صنعت که در سال ۱۹۸۵ و با ابتکار مردی برای بازیافت لاستیک‌های استفاده شده از محل دفن زباله های محلی آغاز شده بود، اینک به صنعتی پیشرو بدل شده است.

از این گرانول‌ها که حاصل بازیافت لاستیک و پلاستیک هستند، به عنوان مواد اولیه تولید کف‌پوش‌های گرانولی استفاده می‌شود. هر چه گرانول مورد استفاده یک‌دست‌تر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، کف‌پوش تهیه شده از این گرانول‌ها با کیفیت‌تر خواهد بود. تراکم، از دیگر فاکتورهای کیفیت در کفپوش گرانولی است؛ هر چه تراکم بیشتر و فضاهای خالی بین گرانول‌ها کمتر باشد استحکام و سختی این کفپوش بیشتر خواهد بود.

کفپوش گرانولی با استحکام و ماندگاری مناسب استفاده های فراوانی در پارک ها ، کفپوش حیاط مهدکودک، کفپوش حیاط مدرسه ، استفاده به عنوان لاستیک زیر وزنه و کفپوش لاستیکی باشگاه بدنسازی دارد.

سایر نکات برای انتخاب کفپوش لاستیکی
کفپوش لاستیکی گرانولی تولید ما مقاوم ترین و قابل اعتماد ترین نمونه موجود در بین تمامی نمونه های موجود کفپوش گرانولی در ایران به شهادت استفاده کنندگان این محصول می باشد. کفپوش گرانولی شرکت فوم و لاستیک مقاومت بالایی در برابر آب ، اشعه خورشید و ضربه و فشار دارد. ما کیفیت و استحکام این محصول را برای مشتریان خود گارانتی می کنیم. همچنین قیمت کفپوش گرانولی با توجه به کیفیت و وزن بسیار بالای آن بسیار مناسب و به دلیل حذف واسطه ها بین کارخانه و مشتری بسیار مقرون به صرفه می باشد.

معایب و مزایای کفپوش گرانولی

انواع کفپوش گرانولی
کفپوش گرانولی یا همان کفپوش لاستیکی در دو نوع قطعه ای و ورقه ای تولید و وارد بازار می شود. انتخاب هریک از این کفپوش های گرانولی براساس کاربرد موردانتظار مشتری، تعیین می شود.

کفپوش گرانولی قطعه ای
کفپوش گرانولی قطعه ای همانند پازل های تاتامی در قطعه های کوچک یک در یک متر (و یا حتی کوچکتر) هستند. بنابراین نصب و جابه جایی آنها بسیار راحت می باشد. این نوع از کفپوش های گرانولی را بیشتر در سالن های ورزشی و پارک های بازی مشاهده کرده ایم.

کفپوش گرانولی ورقه ای
کفپوش گرانولی ورقه ای همانند کفپوش های رولی می باشد که نصب آن ها نیاز به یک نصاب حرفه ای دارد. مهم ترین مزیت کفپوش گرانولی ورقه ای به قطعه ای مقاومت بالای آن می باشد.

نکات مهم در نگهداری کفپوش گرانولی
هر روز باید کفپوش گرانولی با تمیز کرد. البته منظور از آن تمیز کردن گرد و خاک های کفپوش است تا درخشندگی خود را از دست ندهد.
برای شستشوی کفپوش گرانولی باید از مواد شوینده خانگی استفاده کرد. استفاده از اسید، وایتکس و … آسیب جدی به کفپوش وارد می کند.
به هیچ وجه از جلا دهنده استفاده نکنید.
درصورت تغییر رنگ کفپوش به هیچ وجه از رنگ استفاده نکنید.