آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس )

آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس )

های گلاس از مارک های نوین کابینت سازی است. این کابینت بسیار زیبا میباشد و جلوه ای خاص به آشپزخانه میدهد. سامان دکو در این پست قصد دارد تا شما را با کابینت زیبای های گلاس آشنا و تمام مزایا و معایب آن را بیان کند تا مشتری با توجه به سلیقه و انتخاب خود درباره آن نظر بدهد. های گلاس در واقع ورقه هایی هستند که روی درب های ام دی اف کاربرد دارند که باهم میخوانیم :

مقدمه ای بر کابینت های گلاس :
یونیت های (چهارچوب/اسکلت) این نوع کابینت معمولاً از ام دی اف سفید و بخش های قابل رویت آن ودرب ها از جنس ورق «های گلاس» ساخته می شود. ورق هایگلاس نسبت به ام دی اف دارای روکشی قوی تر و ضخیمتر است (البته در یک سمت ورق؛ سمت دیگر ورق یک لایه نازک PVC سفید است).
کابینت های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای تنوع طرح زیاد و زیباتر از ام دی اف می باشد. عموماً قیمت های گلاس بیشتر از ام دی اف می باشد.
کابینت هایگلاس، در واقع نمونه ای پیشرفته تر از کابینت ام دی اف، با روکش براق است. روکش براق های گلاس، از متریال پلاستیک براق و شیشه ای مانند تشکیل شده است که به آن پلکسی گلاس گفته می شود. صیقلی بودن و براق بودن کابینت های گلاس باعث می شود، این نوع کابینت در منزل شما درخشش و زیبایی بیشتری داشته باشد.
ورق کابینت هایگلاس، در ایران و خارج تولید می شود. برای ارزیابی کیفیت آن، با انداختن یک چراغ قوه بر روی سطح کابینت، میزان موج ها و نواقص روی آن را با دقت کنترل کنید. کابینت های گلاس مرغوب باید کاملا صاف، بدون موج،کاملا براق و یکدست باشد.

آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس )

نگهداری کابینت هایگلاس :
اگر از خانم خانه درباره ی اصلی ترین مشکل اش با خانه داری را بپرسید، خواهد گفت تمیز کاری!!! تمیز کاری آشپزخانه و کابینت ها هم از این پروسه سخت مستثنی نیست. اما به شما اطمینان می دهیم اگر این کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده اید، کار شما برای نگهداری کابینت هایگلاس چندان سخت نباشد.
اگر چه کابینت هایگلاس در برابر جای دست آسیب پذیری است اما اثر لکه انگشت به راحتی و سهولت از روی آن پاک خواهد شد. اگر خیلی به جای انگشت بر روی کابینت حساس هستید، از رنگ های روشن های گلاس استفاده کنید.
اکثر کابینت های آشپزخانه به دلیل سطوح برجسته یا فرورفته ای که در سطح خود دارند، باعث جذب گرد و غبار و یا ذرات چربی به سطح خود می شوند. اما کابینت های گلاس به دلیل سطح بسیار صاف و صیقلی خود، دیر تر گرد و خاک و ذرات چربی را به خود می گیرد. بنابراین نگهداری کابینت های گلاس از گرد و خاک و ذرات چربی کار نسبتا آسانی خواهد بود.

اگر کابینت هایگلاس شما کثیف شد و ذرات چربی به بدنه آن نشست، با یک دستمال نم دار میکروفایبر به سهولت تمیز خواهد شد.
سعی کنید هر ماه کابینت های گلاس را با پارچه نخی یا کتانی آغشته به آب گرم، تمیز کنید. اگر این کار را به طور مداوم و ماهی یکبار انجام دهید، به مواد شیمیای قوی برای تمیز کاری احتیاج نخواهید داشت.
تمیز کردن مداوم کابنیت هایگلاس باعث ماندگاری و جلوه بیشتر نمای آن خواهد شد همچنین عمر مفید آن را افزایش خواهد داد.

آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس )

مزیت های کابینت هایگلاس:
کابینت های گلاس چند ویژگی قابل توجه دارد که باعث شده طرفداران این نوع کابینت در بازار کم نباشد:

کابینت های گلاس به دلیل براق بودن، باعث بازتاب نور بیشتری نسبت به سایر انواع کابینت دارد. در واقع شما با انتخاب کابینت های گلاس، منبع نور دیگری به جز پنجره و چراغ ها خواهید داشت. اگر آشپزخانه کم نوری دارید، به شما پیشنهاد می دهیم از کابینت های گلاس استفاده کنید تا نور آشپزخانه شما دو چندان شود.
کابینت هایگلاس تنوع رنگ و طرح نسبتا بالایی دارد و شما می توانید از کابینت های گلاس متناسب با انواع دکوراسیون های منزل استفاده کنید.
قیمت کابینت های گلاس مقرون به صرفه است و چندان گران نیست.
طرح های کابینت های گلاس معمولا از نوع کابینت مدرن هست.
نگهداری کابینت هایگلاس از نظر تمیز کاری، آسان است.

تمیز کردن کابینت های گلاس سفید:
کابینت های گلاس سفید، زیبایی خاصی دارد اما زیبایی آن زمانی چشم نواز خواهد بود، که تمیز و درخشان باشد. کابینت های گلاس، دیر کثیف می شود اما به دلیل درخشندگی و بازتاب نور فوق العاده ای که دارد، کثیفی را بیشتر نشان خواهد داد. این ویژگی در کابینت های گلاس سفید، نمود بیشتری دارد.

در لیست نکته نگهداری کابینت هایگلاس می توان به این اشاره کرد که برای جلوگیری از ایجاد لکه چربی بر روی کابینت هایگلاس سفید، حتما موقع آشپزی از هود استفاده کنید تا ذرات چربی را به درون خود مکش کند.

در صورتی که لکه های چربی مقاومی بر روی کابینت های گلاس سفید یا رنگ های روشن ایجاد شد، می توانید این لکه ها را با محلول خانگی سرکه و جوش شیرین، از سطح کابینت بزدایید. برای این کار، کافی است یک فنجان سرکه و یک قاشق جوش شیرین را با دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. سپس دستمال نخی را به این محلول آغشته نمایید و به سطوح کابینت بکشید.

استفاده از دستمال آغشته به مایع ظرف شویی هم می تواند برای زدودن لکه های نه چندان سخت چربی، راهگشا باشد.

آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس )

مشکلات کابینت های گلاس:
کابینت های گلاس در عین زیبایی و مدرن بودن، معایبی نیز دارد. باید گفت اصلی ترین عیب آن، آسیب پذیری های گلاس در برابر خط و خش است.

کابینت هایگلاس، سطوح حساسی دارد، بنابراین در نگهداری کابینت های گلاس باید دقت بیشتری به خرج دهید.
کابینت high gloss به دلیل حساسیت و درخشندگی که دارد، به راحتی توسط یک جسم سخت خط می افتد و خش دار می شود. البته این مساله بستگی به کیفیت ورقی که کابینت از آن تهیه شده است، نیز دارد. هر چه متریال اولیه کابینت های گلاس با کیفیت تر و مرغوب تر باشد، مقاومت کابینت در برابر خط افتادن، بیشتر خواهد بود.
های گلاس به دلیل بازتاب نور بسیار زیادی که دارد، خط و خش رو بیشتر نشان خواهد داد.
لایه درونی کابینت های گلاس از جنس ام دی اف خام است، بنابراین در برابر رطوبت و آب، مقاوم نیست، البته نسبت به ام دی اف، مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می دهد. اما به طور کلی باید گفت که هایگلاس، در برابر رطوبت آسیب پذیر است.
در گوشه ها و کنج های کابینت های گلاس، تیزی وجود دارد.
هایگلاس کابینتی یک طرفه است و لایه پلکسی گلاس فقط در یک سمت ورق های گلاس وجود دارد. برای جاهایی که نیاز است پشت و روی کار دیده شود، باید از دو ورق کابینت در کنار هم و به صورت قرینه استفاده کرد.

 

آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس ) – معایب و مزایای کابینت های گلاس – سایت تخصصی آشنایی با کابینت آشپزخانه High Gloss ( های گلاس )