آشنایی کامل با مزایا و معایب کابینت فلزی

آشنایی کامل با مزایا و معایب کابینت فلزی

کابینت های فلزی مانند هر هر کابینت های دیگر مزایا وگ معایبی دارند که برای انتخاب درست کابینت برای فضای دلخواهمان لازم است با همه اینها آشنا باشیم. سامان دکو در این مطلب قصد دارد شما را با کابینت های فلزی آشنا کند تا شما عزازن میتوانید با خیال راحت به انتخاب بپردازید .

مقدمه ای بر کابینت فلزی :
کابینت های آشپزخانه فلزی 3 نوع هستند. دو نوعشون (کابینت فولادی و کابینت گالوانیزه) اشکالات زیاد و مزایای کمی دارن. یک نوعشون (کابینت استیل) مزایای زیاد و ایرادات و معایب نسبتاً کمی داره. در این مطلب به طور خلاصه ایراد های همشون رو بیان می کنیم.

اشکالات کابینت های فولادی و گالوانیزه
این دو نوع کابینت فلزی (فولادی – گالوانیزه) که به تدریج دارن با سایر انواع کابینت جایگزین میشن چند عیب دارند که در ادامه به صورت لیست وار بیان می کنیم:
مقاومت پایین در برابر رطوبت و خوردگی (زنگ زدن) به ویژه در کابینت فولادی که با ورق سیاه درست میشه.
(کابینت گالوانیزه مقاومت بهتری داره ولی باز هم چندان مقاوم نیست)
عدم امکان استفاده از انواع اکسسوری و یراق آلات مدرن در این نوع کابینت
طرح و رنگ محدود برای ساخت

آشنایی کامل با مزایا و معایب کابینت فلزی

اشکالات کابینت استیل
توی مطلب کابینت فلزی دیدید که کابینت های استیل خیلی کابینت های خوبی هستن؛ لابد شما هم براتون سؤاله که پس چرا ازشون کم استفاده میشه؟ جواب به صورت خیلی خلاصه به این ایرادات مربوطه:
عدم امکان انتخاب طرح و رنگ متنوع که به دلیل نوع متریال و نحوه ساخت این نوع کابینت با محدودیت مواجهه
بطور کلی چون مثل کابینت های گلاس یا کابینت ام دی اف یا سایر انواع کابینت آشپزخانه نمیشه طرح های زیبا و متنوعی رو با استیل ساخت، لذا کابینت استیل کاربرد محدودتری داره.

فواید کابینت های فلزی
دوام و استحکام بالا
اول از هرچیزی، استحکام و دوام این نوع مطرح است. در واقع کابینت فلزی، می تواند کابینتی با طول عمر طولانی را برای شما فراهم کند و از آنجا که استیل می تواند بازیافت شود، پس برای محیط زیست نیز ضرری ندارد.

شکل پذیری آسان
امروزه می توان با روش های مدرن کار با فلز، استیل ضد زنگ را به شکل های مختلف برید، جوش داد، تا زد و شکل داد.

مقاومت بالا به خوردگی
این ویژگی، یکی دیگر از فواید اصلی استفاده از استیل ضدزنگ در کابینت فلزی است. آماده سازی غذا، نیاز به استفاده از آب یا اسیدها است، با این نوع کابینت فلزی دیگر نیازی نیست که شما نگران پاشیدن آب بر روی آن و یا ریختن یک قطره آب لیمو بر روی آن باشید.

آشنایی کامل با مزایا و معایب کابینت فلزی

مقاومت در برابر تغییرات دما
از دیگر فواید کابینت فلزی، مقاومت آن ها به تغییرات دمایی است. همچنین این نوع کابینت یکی از سالمترین سطوح را برای پخت غذا خواهد داشت. کابینت فلزی معمولاً هیچ خللی ندارد، به سادگی ترک نمی خورد و در مقابل گرد و خاک و باکتری نیز مقاومت بیشتری دارند. به همین دلیل این نوع کابنیت ها برای رستوران های بزرگ و بیمارستان ها اولین انتخاب ممکن است.

ظاهر شیک و جذاب
از لحاظ زیبایی شناسی، کابینت های فلزی، برای طراحی های داخلی معاصر گزینه خوبی هستند و به آن ها ظاهری درخشان، شیک و جذاب می دهد. با این حال این قابلیت را دارد که با مواد مختلفی ترکیب شده و در استایل های دیگری نیز استفاده شود. بهترین ترکیب کابینت فلزی با چوب، شیشه، سنگ، چرم، سطوح رنگی و غیره است. کابینت فلزی در واقع شکل هندسی خود را بیشتر جلوه می دهد و زیبایی بیشتری به طراحی می دهد.

 

آشنایی کامل با مزایا و معایب کابینت فلزی – معایب و مزایای کابینت فلزی – ویژگی های کابینت فلزی – سایت کابینت فلزی استیل