همه چیز درباره سنگ ساختمانی مالون ( بادبر )

همه چیز درباره سنگ ساختمانی مالون ( بادبر )

سامان دکو : زیباترین و مدرن ترین سنگ ساختمانی عصر امروز , سنگ مالون است که از زیبایی , استواری و کیفیت زیادی برخوردار است . سامان دکو در این پست قصد معرفی سنگ مالون یا بادبر را به شما علاقه مندان به هنر مدرن و کلاسیک دارد.

مقدمه ای بر سنگ ساختمانی مالون :

سنگ مالون، سنگ طبیعی است که بعد از استخراج از معدن، تراشیده و چکش خورده با تیشه کاری به شکل منظمی در می آید، یک طرف آن شکل صاف به خود میگیرد. در رنگ بندی های متنوع از جمله سفید، سبز، آبی، زرد، خاکستری، قهوه ایی و … موجود است. سنگ های مالون سنگ های مقاومی در برابر نفوذ آب، مقاوم در برابر یخ زدگی هستند.
موارد مصرفی این سنگ ها در نمای ساختمان، جدول سازی، محوطه سازی، پله ها، دیوار چینی، تونل سازی، پل سازی، جدول سازی، دیوارهای بادبر و غیر بادبر و سنگفرش و … مورد استفاده می باشد. یکی از عمده ترین کاربرد های سنگ مالون در نقاط کوهستانی برای اجرای قوسهای سنگی می باشد که در پلها، درگاه ها و طاق زیرین دالانهای سنگی استفاده می شود

موارد مصرف سنگهای مالون :

 

کاربرد سنگ مالون :

امروزه از سنگ های بادبر در نمای خارجی ساختمان ها و حتی بعضی از ساختمان های تجاری نیز استفاده می شود و روز به روز نیز طرح های جدید تر و فانتزی تری از سنگ های بادبر ساختمانی توسط کارخانه ها تولید می شود ولی بعضی از طرح های سنگ بادبر به دلیل زیبایی و جلوه ی خاص و همچنین مقاومت مطلوب به عنوان پر فروش ترین سنگ های بادبر ساختمانی در مراکز عرضه سنگ شناخته می شود .

همه چیز درباره سنگ ساختمانی مالون ( بادبر )

سنگ بادبر را در تونل سازی ، پل سازی ، جدول سازی ، ديوار های باربر و غير باربر ، سنگفرش و پله استفاده می کنند و يکی از عمده ترين کاربردهای مهندسی سنگ لاشه و مالون بويژه در نقاط کوهستانی اجرای قوسهای سنگی است که در پلها ، درگاهها و طاق . زيرين دالانهای سنگی مورد مصرف قرار ميگيرد .

کاربرد اصلی سنگ مالون چیست؟
استفاده از سنگ مالون برای پله‌ها – مرز بندی دیوار حیاط با کمک سنگ مالون – بهترین سنگ برای ساخت آتشدان در فضای بیرونی – کف سازی فضای بیرونی با کمک سنگ مالون – استفاده از سنگ مالون برای دیوار‌های بیرونی – استفاده از سنگ مالون در دکوراسیون داخلی