آشنایی با کابینت آشپزخانه MDF (ام دی اف)

آشنایی با کابینت آشپزخانه MDF (ام دی اف)

همه ما در آشپزخانه های خود به کابینت هایی نیاز داریم که مسوولیت نظم دهی و منظم کردن محیط آشپزخانه ما را دارند و قطعا داشتن کابینت در دکوراسیون آشپزخانه خیلی اهمیت دارد , کابینت ها انواع مختلفی دارند که ما بر این شدیم که انواع کابینت را با ویژگی و مزایای آن برای شما توضیح دهیم که شما در انتخاب کابینت خود آسوده و راحت باشید . در این پست سامان دکو قصد به بررسی محبوبترین کابینت آشپزخانه از نوع ام دی اف یا کابینت آشپزخانه MDF است . این کابینت از محبوبیت زیادی بین افراد برخوردار است که در این پست دلایل آن را بررسی میکنیم و در انتهای این مطلب شما میتوانید ما را با نظرات خود آشنا کنید و اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید با ما به اشتراک بگذارید. پیشاپیش ممنونم.

مقدمه ای بر کابینت MDF :
ام دی اف مخفف کلمه Medium-density fibreboard به معنی تخته فیبر با چگالی متوسط می باشد. در واقع ام دی اف از ذرات خرده شده چوب تشکیل شده است. این الیاف توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس تحت حرارت خشک می شوند و بعد از آن به قطعات مناسب برش می خورند. فرق این تخته با تخته های خرده چوب در اندازه های الیاف آن هاست. تخته خرده چوب از تکه های بزرگتر چوب تشکیل شده است. جنس کابینت آشپزخانه ممبران نیز از ام دی اف می باشد.
دقت داشته باشید رزین به کار رفته در این الیاف ماده ای سمی است که تنفس آن بشدت خطرناک است پس هنگام برشکاری و تولید این قطعات در یک محیط صنعتی با تهویه مناسب قرار بگیرید

آشنایی با کابینت آشپزخانه MDF (ام دی اف)

انواع کابینت آشپزخانه ام دی اف :
قطعات ام دی اف خام در کارخانه توسط دستگاه cnc حکاکی و کنده کاری می شوند و سپس در دستگاه پرس وکیوم روکش می شوند و یا رنگ می شوند این روکش ها از جنس pvc می باشند و رنگها یا مات و یا براق هستند.

۱-ام دی اف مات
احتمالا همه شما تخته های ام دی اف طرح چوب را در محل کار و منزل خود دیده اید. برای مات کردن صفحات هم از رنگ و هم از روکش می توان استفاده کرد.رنگ های طیف زیادی دارند که هر کدام دارای کد مخصوص هستند و بنا به سلیقه شما در آشپزخانه اعمال می شود.

۲-کابینت ام دی اف براق
برای براق کردن قطعات ام دی اف دو راه وجود دارد : رنگ و یا روکش pvc
رنگ ها صیقلی تر و تمیز تر هستند و به نسبت گران تر از روکش می باشند. در روکش کردن یک طرف ملامینه شده و یک طرف روکش پلاستیکی براق دارد که نسبت به رنگ کاری کیفیت پایین تری دارد

مزایا کابینت ام دی اف
ام دی اف یک محصول مفید از مشتقات چوب است که عمدتا به دلیل قیمت خوب و فقدان نقص طبیعی مثل چوب در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ بندی کابینت ام دی اف
اینکه چگونه آشپزخانه‌ی خود را با رنگ بندی کابینت ام دی اف زیبا تر کنید شاید یک چالش مهم در طراحی آشپزخانه شما باشد که باید با هماهنگی طراحان و سازندگان و اعمال سلیقه درست آن را به بهترین شکل پیش ببرید.
رنگ بندی کابینت ام دی اف یک عنصر مهم در طراحی آشپزخانه شما است. پالت رنگی که شما انتخاب می‌کنید برای شخصیت آشپزخانه‌ی شما یک لحن ایجاد می‌کند. طرح آشپزخانه‌ی شما گرم است یا سرد؟ انرژی‌زا و آتشین است یا آرام و بی جنبش؟ مکانی برای کارهای اجتماعی است یا محلی برای آماده‌سازی غذای مفید؟ پالت رنگ مورداستفاده در طراحی آشپزخانه‌ی شما این احساسات را نسبت به خانه ؛ چه برای اعضای خانواده و چه برای مهمانان و … به ارمغان می‌آورد.

آشنایی با کابینت آشپزخانه MDF (ام دی اف)

قبل از انتخاب رنگ ها نکات زیر را بررسی و در انتخاب رنگ دقت کنید:

اگر آشپزخانه شما کوچک است از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید
در آشپزخانه ای که نور طبیعی کم است و نورپردازی ضعیف هیچ وقت از کابینت تیره استفاده نکنید
اگر به تمیزی بیش از اندازه اهمیت می دهید طرح یا رنگی را انتخاب کنید که سهولت پاکیزگی آن بالاتر باشد

بهترین رنگ کابینت ام دی اف
در حال حاضر بهترین و محبوب ترین رنگ ها برای کابینت آشپزخانه ام دی اف در همه جای دنیا و حتی ایران رنگ سفید و رنگ های روشن است.البته که رنگ های خنثی نیز به تازگی در خانواد های جوان محبوب شده است. رنگ خاکستری یک رنگ دوست داشتنی اما خنثی است که شما می توانید با دیگر رنگ آن را ادغام کرده و فضای منزل خود را فوق العاده تر کنید.

رنگ سفید فضایی روشن ، بزرگ و گرم را به شما هدیه می دهد. از کاشی های رنگی برای تعادل رنگی استفاده کنید.قفسه های باز چوبی در یک فضای کاملا سفید بسیار چشم نواز و جذاب است پس از روتین ها پیروی نکنید . بر اساس سلیقه خود آشپزخانه را تکمیل کنید.

جنس بدنه انتخابی شما : ایرانی ، خارجی
روکش انتخابی : مات یا براق
طرح سفارشی یا آماده
نوع صفحه انتخابی
جزئیات اجرایی : نصب ، آب بندی
یراق آلات : لولا، دستگیره، ریل و جک

طراحی خنک و مدرن
این آشپزخانه می تواند نمایانگر یک پالت رنگی پنتون ۲۰۱۸ باشد که شامل خاکستری،طیف ملایمی از سفید و همچنین کرم روی کاشی های بین دیوارهای کابینت می باشد . یک طراحی خنک و مدرن و خنثی با یک پس زمینه پیچیدگی و هیجان و فضایی دراماتیک را ایجاده کرده است.

رنگ تیره در قسمتی از سقف ، در حاشیه پنجره ها، پایه چزیره و پیشخوان تعادلی رنگی خنثی را ایجاد کرده است. فضای یک دست خنثی و ملایم می تواند خسته کننده باشند پس رنگ هایی گرم اما طبیعی مثل چوب را به رنگ بندی کابینت ام دی اف خود اضافه کنید تا حس بهتری در محیط داشته باشید.