اجرای نمای ساختمان با متریال استرچ متال

اجرای نمای ساختمان با متریال استرچ متال

سامان دکو : این نمای ساختمانی بر خلاف بقیه نماهای معرفی شده در سایت سامان دکو دارای ویژگی هایی خاص تر است . از جمله ویژگی های خاص این نما این است که آن را نمیتوان جز برای ساختمان هایی با کاربری اداری و فروشگاه ها یا برای سازه ها بکار برد , به طور خاص و دقیق تر منظورمان این است از متریال استرچ متال برای نماسازی منزل مسکونی استفاده نمیشود اما میتوان به صورت ترکیبی با دیگر متریال ها از این مورد هم بهره برد.

مقدمه ای بر طراحی نما استرچ متال برای ساختمان :
استرچ متال به صفحات فلزی (آهن، آلومینیوم، استیل، برنج و مس) هستند که طی فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و کشش قرار می گیرند در نتیجه شبکه های توری و مفتولی که به هم بافته می شوند یک پارچه اند و از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند. نمای استرچ متال با ضخامت ها و رنگهای مختلف در بازار موجود هستند.
شبکه های طوری کششی بر خلاف انواع توری سیمی مفتولی که به هم بافته می شوند، یک پارچه بوده و از استحکام بسیار زیادی برخوردار هستند. پانل های استرچ متال با ضخامت های مختلف در رنگ های سفارشی و با قطر چشمه های متنوع به صورت آماده برای نصب به کارگاه های ساختمانی ارسال می گردد. از مشخصه های فنی این صفحات توری می توان به ضخامت 2 تا 6 میلی متری با طول آزاد تولید و چشمه های آنها با اندازه های 6*4 یا 75*200 میلی متر اشاره نمود . این ورق ها دارای رنگ های متنوعی هستند و شبکه های توری کششی نسبت به تورهای مفتولی ظاهری یکپارچه و مستحکم دارند .

اجرای نمای ساختمان با متریال استرچ متال

مزایای طراحی نما استرچ متال :
1. دارای چشم اندازهای متنوع : به علت داشتن چشمه های سه بعدی گستره وسیعی از چشم اندازهای خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می دهد
2. قیمت مناسب : با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
3. سه بعدی بودن : نمای اکسپندد متال از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد.
4.تنوع در رنگ و طرح

معایب طراحی نما استرچ متال :
1. آنچنان که باید مورد استفاده واقع نشده است

اجرای نمای ساختمان با متریال استرچ متال

نحوه استفاده از استرچ متال :
قبل از اینکه از این نوع نما استفاده شود باید مواردی را در نظر گرفته شود. در ابتدا طرح معماری برای سطوح مورد نظر آماده شود و سپس با توجه به طول و عرض چشمه و پهنای پایه، مدل استرچ متال تعیین گردد. در مرحله بعدی باید طبق استاندارد تعیین شده ضخامت و ابعاد تایل های مورد نیاز تعیین شود و در نهایت نوع و رنگ متریال انتخاب شود.

روش نصب نمای استرچ متال :
تایل های استرچ متال را می توان به روش های مختلفی نصب نمود. برای حفاظت از لبه پنل ها و ایستایی آنها در مجاورت یکدیگر از پروفیل های گوناگونی استفاده شود و برای قاب شدن بهتر بعد از جوش توری ها با روش های مختلفی به سازه وصل نمود. طراحی تایل های استرچ متال بسیار متنوع است و این مسله باعث می شود تا قطعات استرچ متال را با چیدمان های مختلف اجرا نمود.