معایب و مزایای عایق صوتی با فوم تخم مرغی

معایب و مزایای عایق صوتی با فوم تخم مرغی

آیا محل زندگیتان در محیطی شلوغ و پر سر و صداست ؟ آیا منزل شما در کنار خیابان اصلی محله است و تردد ماشین ها آرامش را از شما سلب میکنند ؟ آیا ساز میزنید و همسایه هایتان از تمرینات شما خسته می شوند ؟ خب.. سامان دکو به شما راه حل را میدهد . با استفاده از فوم های تخم مرغی از همه مشکلاتی که دارید آسوده شده و میتوانید به راحتی ساعت ها در آرامش استراحت کنید یا به حرفه مورد علاقه تان مشغول شوید .

از دسته فوم های اسفنجی هستند که برای کنترل طنین در استودیو و اتاق تمرین موسیقی بکار گرفته می شوند . ظاهر جعبه تخم مرغی این فومها باعث شده که یک عایق مناسب جهت کنترل صدا باشند . در تمامی استودیوهای ضبط موسیقی و اتاق های تمرین موزیک ، وجود فوم های شانه تخم مرغی بهترین راهکار جهت جلوگیری از بازگشت صدا و شکست طنین صوت است اين فوم ها قادر به جذب طیف زیادی از صداهایی با فرکانس بالا هستند .

معایب و مزایای عایق صوتی با فوم تخم مرغی

فوم های شانه تخم مرغی نوعی فوم اسفنجی هستند که اغلب برای عایق کاری سقف، دیوارها و پشت درب استودیوها، کارخانجات صنعتی، سینماها، آمفی تئاترها و مکان های ضبط صدا استفاده میشوند. این فوم ها میتوانند طیف وسیعی از صدا با فرکانس بالا را جذب کنند و از بازگشت آن جلوگیری نمایند. نمای ظاهری این فوم ها به نحوی است که عملکرد آنها را در برابر جذب صوت بالا میبرد. نصب آسان، وزن سبک، قیمت مناسب، زیبایی ایده آل، کارایی بالا و جذب صوت از جمله ویژگی های بارز این محصول می باشد که آن را به گزینه ای مناسب و مقرون بصرفه برای مصرف کنندگان تبدیل کرده است.

ساختار شش وجهی این عایق کارایی آن را بالا برده و منجر به کاهش صوت می گردد. همچنین ساختار سلولی آن به صورت بسته است، از این رو علاوه بر عایق اکوستیک نقش عایق حرارتی و برودتی را نیز ایفا می کند. این فوم مجهز به چسب است و برای اتصال به مکان مورد نظر نیازی به چسب ندارد زیرا به راحتی برای انواع سطوح گچی، شیشه ای، چوبی، فلزی و … قابل استفاده است. امروزه از این عایق می توان به عنوان جایگزینی مناسب برای عایق پشم سنگ و پشم شیشه استفاده نمود. سایر ویژگی های این محصول شامل عدم نفوذپذیری، مقاومت در برابر حرارت، عمر طولانی، ضریب حرارتی بالا، انعطاف پذیری ایده آل و وزن سبک می باشند.

ویژگی‌های عایق های صوتی فوم شانه تخم مرغی عبارتند از:

باتوجه به ویژگی‌های ذکر شده از عایق شانه تخم مرغی الاستومری علاوه بر عایق صوتی و آکوستیک استودیو ، آمفی تئاتر و… می توان به عنوان عایق صوتی و آکوستیک اتومبیل و عایق صنعتی نیز استفاده نمود.