معایب و مزایای رنگ پلاستیک در خدمات نقاشی ساختمان

معایب و مزایای رنگ پلاستیک در خدمات نقاشی ساختمان

سامان دکو در این میخواهد اطلاعاتی جامع و مفید درباره نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک به شما ارائه بدهد. از آنجا که رنگ پلاستیک از قدیمی ترین نوع رنگ هاست ; کیفیت های فراوانی در بازار دارد . امروزه بیشترین کاربرد رنگ پلاستیک برای پوشاندن عیب ها و نقض های ساختمان یا رنگ کردن سقف است. از رنگ پلاستیک میتوان در ساختمان های تجاری و اداری یا منازل مسکونی با طرح های مخلتلفی بهره برد .
رنگ های پلاستیک عموما برای سقف مناسب هستند؛ با آنکه این نوع از رنگ ها از قدیم وجود داشته اند اما به دلیل آنکه غلظت بالایی دارند به خوبی بر روی سطوح پخش نشده و عموما در آنها رد قلمو غلطک باقی خواهد ماند؛ چنین رنگ هایی لکه پذیر بوده و به سادگی نمی توانید لکه های روی آن را پاک کنید؛ پس توصیه می کنیم از این رنگ تنها برای سقف ها استفاده کنید که نیازی به تمیز کردن ندارند!

ویژگی های رنگ پلاستیک :

ماده اصلی این رنگ لاتکس می باشد و در دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک عرضه می شود. رنگ پلاستیک (طبق عرفی که معمول شده نقاشان و کارفرمایان رنگ نیم پلاستیک را رنگ پلاستیک می نامند و کارفرمائی که قصد سفارش رنگ پلاستیک داشته باشد سفارش رنگ پلاستیک قابل شستشو می دهد) هم مانند رنگ روغنی سازگاری بالائی نسبت به اجرا بوسیله غلطک دارد.
رنگ پلاستیکی که بوسیله قلم اجرا شود دارای رش قلم میشود که سلیقه اکثر کارفرمایان رش قلم را نمیپسندد ورنگ پلاستیکی که بوسیله غلطک یا اسپری گان اجرا شود حالت مخملی زیبا وشکیل دارد که مورد پسند هر نوع سلیقه ای قرار میگیرد.

 

مزایای رنگ پلاستیک

  1. فاقد بو می باشد
  2. سرعت خشک شدن بالائی
  3. حلال غیر نفتی
  4. در روز می توانید چندین بار یک دیوار را با رنگ پلاستیکی رنگ بزنید.
  5. برای پوشاندن نواقص استفاده می شود .
معایب و مزایای رنگ پلاستیک در خدمات نقاشی ساختمان

معایت رنگ پلاستیک

  1. غیر قابل استفاده بر روی درب و پنجره
  2. به راحتی آب به داخل آن نفوذ پیدا می کند.
  3. زود چرک به خود می گیرد.