بازسازی و مرمت در ساختمان های قدیمی چگونه است ؟

بازسازی و مرمت در ساختمان های قدیمی چگونه است ؟

نکات بازسازی منازل قدیمی
با تغییر نیازهای خانواده و همینطور نیاز به تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی و یا نوسازی اتفاق می افتد گاهی بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیازها و هزینه کل پروژه و همینطور عدم برنام ریزی مناسب انجام می شود که این اشتباهات، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همینطور کیفیت کار ایجاد خواهد کرد. چرا بازسازی می کنید؟ چه چیزی باعث تصمیم گیری شما برای بازسازی شده است؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید برخی قسمت های خانه خود را تغییر داده و تمایل دارید برای آن هزینه کنید؟ ارزیابی دلایل بازسازی کاری بسیار اساسی است زیرا تصمیم عجوله و نامعقول خسارات زیادی را در بردارد.

بازسازی منزل برای خانه های کوچک
در آپارتمانهایی که از فضای مناسبی برخوردار نیستند بازسازی و باز طراحی بسیار مهم، تاثیر گذار و الزامی می باشد در آپارتمانهای کوچک، فقدان فضای لازم باعث عدم آسایش و شلوغ شدن بیش از حد در فضا می شود. بنابراین در این فضاها می باید با به کارگیری روشهای خلاقانه و استفاده از وسایل چند منظوره فضایی مطلوب و بهینه طراحی شود تا علاوه بر پاسخگویی به نیازهای افراد خانه، محیطی دلنشین و لوکس را تامین نماید.

استفاده از طراحی انعطاف پذیر برای آپارتمانهای کوچک می تواند راهگشا باشد.

طراحی انعطاف­­پذیر به فضاها امکان استفاده های متفاوت را می دهد بعنوان مثال در اتاق خواب می توان با استفاده از تخت خوابهای تاشو دیواری از یک فضای کوچک هنگام خواب بعنوان اتاق خواب و در تایم های دیگر بعنوان اتاق کار و غیره استفاده نمود.

یا در آشپزخانه های کوچک با امتداد کابینت تا سقف یا تعبیه غذاخوری کوچک از خرید و چیدمان میز غذاخوری خودداری نمود.

تصمیم گیری در اجرا و نوع پوشش دیوار ها

در این مرحله بیشتر به بحث طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته می شود . شما گزینه های بسیاری پیش رو دارید که باید یکی را به عنوان پوشش دیوار خود انتخاب کنید. پنل های دکوراتیو سه بعدی , پوستر سه بعدی , دیوار پوش , سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه های دیگر، همه از جمله گزینه هایی برای انتخاب هستند که در این مرحله در می توانید بهتین نوع پوشش را برای دیوار منزل خود انتخاب کنید. البته بهتر است قبل از انتخاب نوع پوشش ، حتما نمونه کارهای اجرا شده مختلف و متنوعی که ما به شما ارائه می دهیم را به دقت بررسی کنید و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم گیری کنید.

بازسازی منزل شامل طراحی هم می شود؟
برای اینکه به بهترین نتیجه ممکن برسید همواره باید در هر کاری یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشیم حال در مورد بازسازی به دلیل حجم و تنوع بالای کار داشتن نقشه راه الزامی می باشد که این نقشه می تواند شامل پلان های دو بعدی با هدف مشخص نمودن فضاها، نقشه های سه بعدی (تری دی) جهت تصور کامل فضا قبل از ساخت و ویرایش هایی که لازم است همچنین زمانبندی و بودجه بندی می باشد که طراحی دو بعدی و سه بعدی به دلیل اینکه تاثیر گذار در دو آیتم دیگر هستند به مراتب مهمتر می باشند و مهمتر آنکه با طراحی شما می توانید فضای رویایی تان را قبل از اجرا مشاهده نمایید و در صورت تایید نهایی طبق همان طرح اجرا صورت گیرد.

از دیگر اهداف طراحی که الزام آن را زیاد می کند بهینه سازی فضاهای کوچک و تامین آرامش و آسایش مطلوب شرایط روحی و فرهنگی شماست که اگر در مرحله طراحی تامین نشد ویرایش آن بسیار ساده تر از زمانی است که بعد از ساخت به این نتیجه برسیم.

همچنین طراحی اشتباهات اجرایی را کاهش می دهد و به این صورت درهزینه بازسازی نیز صرفه جویی خواهیم داشت.

نحوه چیدمان و طراحی منزل
هرچقدر هم که برای بازسازی داخلی منزل خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه دارای ارزش می باشد که با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل شما دارای هارمونی باشد و باعث زیبایی هر چه بیشتر منزل شما شود. برای این منظور، شما باید در بازسازی داخلی منزل خود طراحی و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی جدید و زیبایی را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که طراحی مبتکرانه در بازسازی داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد. پس باید برای آن زمان بیشتری را اختصاص دهید. برای این منظور شما باید طراحی های متنوع و سبک های مختلف را به نسبت فضای خود بسنجید.

بازسازی و مرمت در ساختمان های قدیمی چگونه است ؟

رنگ آمیزی دیوار ها و سقف

در این مرحله از بازسازی ، شما باید دقت کنید که کدام نوع طراحی و نقاشی بیشتر به سلیقه و نظر شما نزدیک تر است. اگرچه معمولا در ایران اغلب کارفرمایان زیبایی و سادگی رنگ سفید را به طرح های مختلف ترجیح می دهند، اما با این حال رنگ های قرمز آبی و سبز و … نیز در معماری

هر چیزی عمر مفیدی دارد؛ به‌خصوص در دکوراسیون خانه که زمان همیشه تاثیرگذار است. گاهی رنگی خاص در سال‌های دور باب بوده و بعد از مدتی همان رنگ یکی از دلایل اصلی دلگیری خانه به حساب می‌آید. درواقع با گذشت زمان باید به فکر بازسازی هر خانه‌ای بود.بازسازی ساختمان قدیمی شده یکی از راه های تاثیر گذار در دکوراسیون است.

در چه شریطی بازسازی منزل گزینه ی مناسبی است؟
درصورت وجود متراژ مناسب جهت زندگی بهترین گزینه بازسازی منزل می باشد که هم به نوسازی منزل فعلی کمک می نماید هم در صورت طراحی و اجرای مناسب تنوع و زیبایی بصری و حسی را بهمراه خواهد داشت.

همانطور که جمله معروف خانه خاطره می سازد بیان می کند هر خانه ای مملو از خاطرات تلخ و شیرین می باشد که گذر زمان یادآوری آنها را دلنشین و در شکل گیری هویت انسان کمک می نماید و حفظ آنها کیفیت زندگی انسان را بهبود می بخشد در این راستا گروه تخصصی معماری آرامو دیزاین این تضمین را می دهد با آگاهی از این دغدغه به حق کارفرمایان خود فضای فعلی زندگی آنها را به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن و با رعایت اصول روانشناسی و زیبایی شناسی معماری به فضایی لوکس و لاکچری جهت زندگی بهتر تبدیل نماید.