آیا میتوان ساختمان اداری را تعمیر و بازسازی کرد ؟

آیا میتوان ساختمان اداری را تعمیر و بازسازی کرد ؟

ساختمان های اداری شامل ادارات و مراکز عمومی و رسمی کشور است که باید ویژگی های منحصر به ذاتی داشته باشد. سامان دکو در این پست قصد دارد شما را با ساختمان های اداری و نوع بازسازی و تعمیرات آنها آشنا کند. با ما همراه باشید .
یکی از عمده دلایل پایین آمدن راندمان کاری در محیط های اداری نبود فضای مناسب میباشد.بازسازی ساختمان اداری تمامی این مشکلات را رفع میکند.همانگونه که منزل نیاز به تغییر دارد محیط و محل کار شما نیز نیازمند یک تغییر اساسی است که راندمان کاری کارمندان بالا تر برود و از فرسودی محیط جلوگیری کنند.بازسازی ساختمان اداری را میتوان مهمترین بخش بازسازی نام برد .

آیا میتوان ساختمان اداری را تعمیر و بازسازی کرد ؟

بله میتوان. در ابتدا باید تمامی فضاهای مورد نیاز کارفرما را به تفکیک متراژ و موقعیت قرارگیری تقسیم بندی کنیم. از کارفرما بپرسیم که دقیقا به چند فضای مجزا نیاز دارد و میخواهد این موقعیت ها به چه شکلی باشد . و از همه مهمتر اینکه بدانیم در هر کدام از این موقعیت ها چه کسانی قرار است قرار بگیرند. به عنوان مثال طراحی محلی که منشی قرار دارد با طراحی اتاق کنفرانس از جهت میزان نورپردازی و طرح دیوارها و در کل دکوراسیون چیدمان بسیار متفاوت می باشد ..پس در درجه اول لوکیشن ها را مشخص میکنیم . در مراحل بعدی به این نکته می پردازیم که نور ورودی محیط از کدام سمت است و نورپردازی داخلی به چه شکلی باید انجام بگیرد ، چیدمان میز و صندلی و تعداد لوازمی از این قبیل چقدر است و اگر نیازی به خرید وسایل داریم حتما برای خرید آنها اقدام کنیم .

در بعضی از ساختمان های اداری نیاز به نصب پارتیشن و یا پرده خواهیم داشت که با توجه به مهندسی محیط و اینکه دقیقا در کجای دفتر به چه نوع جدا کنندهای نیاز است ، آنها را نیز تهیه کرده یا سفارش می دهیم تا در طی مراحل بازسازی و تعمیر ساختمان این وسایل نیز به دست ما برسد.

در برخی موارد یکسری پیشنهادات برای فضاهای اداری هست که به کارفرما پیشنهاد می دهیم و در صورت موافقت وی برای انجام آنها در محیط اقدامات لازم را انجام می دهیم. به عنوان مثال یکی از مواردی که در اکثر محیط های اداری باید وجود داشته باشد کتابخانه است. یا در برخی ادارات پیشنهاد میشود برای شادابی و طراوت بخشیدن به محیط از تعدادی گلدان استفاده شود. تمام این موارد بسته به نظر کارفرما در محیط اداری و طی مراحل بازسازی ساختمان اداری اعمال می شود.