عایق صوتی فوم ایکس پی اس ( XPS )

عایق صوتی فوم ایکس پی اس ( XPS )

تیم متخصص سامان دکو در این پست میخواهد به شما کمک کند که عایق صوتی فوم ایکس پی اس را بشناسید و مزایا و معایب آن را بدانید تا راحت تر انتخاب کنید . این عایق از قوی ترین عایق های صوتی است که در ساختمان اسفاده میشود و از متریال و مواد اکوستیک شناخته می شود .
یک عایق خوب باید از چگالی مناسب بهره مند باشد تا بتواند حالت آکوستیک خود را حفظ نماید. از این رو قبل از خرید عایق صوتی باید از استاندارد بودن چگالی و ضخامت آن مطمئن شوید. شرکت های بسیاری در زمینه تولید انواع عایق رطوبتی، صوتی و حرارتی مشغول به فعالیت هستند و محصولات خود را با تنوع بالا در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. شما با توجه به مکان مورد نظر و میزان سر و صدا می توانید نسبت به خرید عایق صوتی ایده آل اقدام نمائید. برای مثال برای جلوگیری از انتقال سر و صدای تلویزیون، تلفن و مکالمات روزمره می توانید از عایق صوتی دیوار مشترک استفاده کنید. این عایق به صورت رولی یا تخته ای مورد استفاده قرار می گیرد و آرامش را برای ساکنین آپارتمان هایی که اتاق های آن ها دیوار به دیوار است فراهم می کنند.

ترکیب علمی از مواد پلی یورتان ، ساختار هندسی ، سطح جذب بالای صوت و وجود شیارهای دایره ای شکل در عمق این پنل ، همگی باعث شده که فلکسی پنل یک جاذب عالی برای پژواک صدا در هر فضا با هر اندازه ای باشد . در اتاق های ضبط و رکورد صدا این پنل ها نقش سازنده ای برای آکوستیک محیط دارند . فلکسی پنل آ50 بهترین عملکرد در تصحیح فرکانس های متوسط و بالا را دارد . وجود اين عايق روي ديوار روبروي مانيتورينگ ، کاربرديست

برای ممانعت از ورود صدا به ساختمان, دیوارهای سازه را باید با مصالحی پوشش داد که ضریب صدای بالایی داشته باشند. فوم ایکس پی اس جزء مصالح چند منظوره محسوب میشود که نقش عایق حرارتی, رطوبتی و صوتی را در ساختمان ایفا میکند. این فوم ساخته شده از پلی استایرین اکسترود شده دارای سلول های بسته میباشد و از استحکام بالایی برخوردار است. ایکس پی اس بسیار سبک بوده و برخلاف ضخامت کم، استحکام و مقاومت بالایی دارد. این نوع فوم گاهی بخشی از سازه به شمار می آید و به دلیل وزن بسیار سبک هیچ بار اضلافه ای بر ساختمان وارد نمیکند.

عایق صوتی فوم ایکس پی اس ( XPS )

سطح این عایق یکنواخت است و در برابر خزش و بارهای ثابت طولانی مدت بسیار مقاوم می باشد. از طرفی امکان رشد هیچ گونه قارچ یا باکتری در آن وجود نداشته و با گذشت زمان ساختار آن تجزیه نخواهد شد. این فوم ها را می توان به راحتی برش داد و به عنوان عایق صوتی دیوار به کار برد. قابلیت شستشو، حمل و نقل آسان، مقاومت در برابر حرارت، نفوذناپذیری در برابر نم و رطوبت، مقاومت فشاری ایده آل، قابلیت بازیافت، عدم ایجاد حساسیت، قابلیت تولید با ابعاد استاندارد، جذب صدا و … از ویژگی های بارز این محصول هستند که آن را به بهترین گزینه برای عایق کاری تبدیل نموده اند.

فوم ایکس پی اس محصول اکسترود شده قوی از فوم پلی استایرن ( یونولیت ) می باشد که به عنوان یک عایق ایزوله برای جلوگیری از عبور صدا از محیطی به محیط دیگر بر روی دیوارها و سقف قابل استفاده است . ایکس پی اس یک عایق حرارتی – برودتی قدرتمند است که بعنوان یک عایق صوتی زیر کار نیز مورد استفاده قرار می گیرد . سبک بودن اين عايق وجه تمايز آن نسبت به ديگر محصولات ايزولاسيون صوتي است .

مزایای فوم xps:
سهولت در حمل و نقل
مقاومت کامل در برابر دما
مقاوم در مقابل جذب آب و حتی عبور بخار آب
دارا بودن کمترین حد جذب آب و بعد از جذب آب فقط ۳% از مقاومت خود را در برابر جریان دما از دست میدهد

لزوم عایق سازی دیوارهای خارجی ساختمان:
پرت حرارتی از دیوارهای عایق نشده خارجی در حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد کل پرت یک ساختمان را شامل میشود.
با عایق نمودن دیوارهای خارجی یا نمای ساختمان بیشترین صرفه جویی در مصرف انرژی حاصل میگردد.