انواع سنگ ساختمانی مناسب برای پوشش دیوارها

انواع سنگ ساختمانی مناسب برای پوشش دیوارها

سامان دکو در این پست قصد دارد به شما عزیزان در زمینه پوشش دیوارها با انواع سنگ های ساختمانی مطالب مهمی را ارئه دهید و امیدوارم موردپسند شما قرار گیرد .

استفاده از سنگ برای دیوار داخلی ساختمان ظاهری بسیار باشکوه و خنک به آن می بخشد. اصولاً از سنگ برای پوشش دیوار حمام وسرویس بهداشتی، ساختمان های اداری، فروشگاه ها، سالن های غذاخوری و … استفاده می شود. سنگی که برای دیوار به کار می رود باید ظاهری زیبا و سطحی جلاخورده داشته باشد. علاوه بر آن تخلخل آن کم باشد تا در اثر شستشو با مواد شوینده آسیب نبیند و مقاومت آن کم نشود.

سنگ حاشیه آسانسور
نوع دیگری از دیوارپوش سنگی سنگ مناسب برای حاشیه آسانسور هست. قاب دور آسانسور می‌تواند از سنگ طبیعی تهیه شود و زیبایی خاصی به آن ببخشد. از سنگ مرمر و سنگ مرمریت و سایر سنگ ساختمانی می‌توان برای سنگ حاشیه آسانسور استفاده کرد. ازآنجاکه سنگ‌های طبیعی رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دارند با هر نوع طراحی دکوراسیون می‌توانند به‌آسانی هماهنگ شوند.
سقف سنگی
درست است!!
شما می‌توانید از سنگ برای نمای سقف خانه خود استفاده کنید.
سنگ‌ها وزن زیادی دارند و برای نصب آن‌ها نیز از متریال هایی استفاده می‌شود که می‌تواند وزن آن‌ها را بسیار افزایش دهد ازاین‌رو اگر برای نمای داخلی سقف قصد استفاده از سنگ را دارید باید بدانید که از سنگ می‌توان طرح‌های زیبایی ایجاد نمود و با نورپردازی مناسب زیبایی آن را چندین برابر بهتر و بیشتر به نمایش گذاشت. در کنار دیوارپوش سنگی می‌توان از پوشش سنگ برای سقف استفاده کرده و زیبایی دکوراسیون داخلی را به‌حداعلا رساند. البته همان‌طور که گفتیم به دلیل وزن زیاد سنگ نمی‌توان تمامی قسمت‌های سقف را با پوشش سنگ نما کرد.
نوع دیگر سقف‌های سنگی استفاده از سنگ ساختمانی برای نمای خارجی سقف است. این مسئله به‌ویژه در سقف‌های شیب‌دار بسیار کاربرد دارد. و می‌تواند عایق بسیار خوبی برای رطوبت و گرما نیز به شمار رود. شما می‌توانید سقف خانه‌تان را با سنگ نما کنید و یک حیاط سنگی روی پشت‌بام خود نیز داشته باشید. دیوارپوش سنگی و سقف سنگی با طرح‌های خاص و متنوع که کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد می‌تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه شما ببخشد

از دیوارپوش سنگی در ساختمان‌های مختلف و بخش‌های گوناگون آن می‌توان استفاده نمود. دیوارپوش سنگی را می‌توان علاوه بر منازل و ساختمان‌های مسکونی در ساختمان‌های تجاری , اداری , درمانی و صنعتی نیز به کاربرد. یکی از کاربردهای این نوع پوشش‌ها در دیوار سالن پذیرایی , کانتر و دیوار آشپزخانه و همان‌طور که گفته شد حاشیه شومینه است. اما در ساختمان‌های اداری و تجاری می‌توان به:

انواع سنگ ساختمانی مناسب برای پوشش دیوارها
پوشش دیوار داخلی با سنگ

پوشش میز پذیرش
دیوارپوش سنگی پشت میز مدیریت
ستون‌ها
و یا میز بار در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها
اشاره کرد.
اگر بخواهید بخشی از دیوار خانه یا محل کارتان را مهم‌تر از دیگر بخش‌ها جلوه دهید سنگ می‌تواند گزینه خوبی برای این کار باشد برای مثال دیوار پشت تلویزیون یا دیوار پشت میز مدیریت می‌تواند از دیگر بخش‌های داخلی جدا باشد. دیوارپوش سنگی این کار را به‌سادگی انجام می‌دهد.

پوشش سنگی ستون‌ها
در بسیاری از خانه‌ها ستون‌هایی وجود دارد که باعث ناموزون شدن دکوراسیون منزل می‌شود. پوشاندن ستون‌ها با سنگ‌های طبیعی یکی از ترفندهایی است که برای زیباسازی دکوراسیون خود می‌توانید استفاده کنید حتماً شما نیز در خانه خود یکی دوتا از این ستون‌ها که زیبایی دکوراسیون شما را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند دارید اما این ستون‌ها برای استحکام بنای شما تعبیه‌شده‌اند و شما به‌سادگی می‌توانید با استفاده از دیوارپوش سنگی نمای ستون خود را به بهترین شکل ممکن بیارایید. داشتن ستونی با نمای سنگ در میان متریال هایی از چوب یا سرامیک می‌تواند یک جلوه خیره‌کننده از دکوراسیون شما به نمایش بگذارد.
برای این کار می‌توانید از:

سنگ آنتیک
سنگ مرمر
سنگ مرمریت
و سنگ تراورتن
و سایر سنگ‌های ساختمانی
استفاده نمایید.
قاب دور پنجره با سنگ ساختمانی
یکی دیگر از کاربردهای دیوارپوش سنگی استفاده از آن‌ها به‌عنوان قاب دور پنجره‌ها و درب‌ها هست. پنجره‌ها و درب‌ها یکی از ضروری‌ترین اجزای داخلی به شمار می‌روند و زیبایی آن‌ها تأثیر زیادی روی زیبایی نمای داخلی دارد. از سنگ ساختمانی می‌توان به‌عنوان قاب دور پنجره‌ها و درب‌ها استفاده کرد و زیبایی خاصی به آن‌ها بخشید. برای این کار هم می‌توان در نمای داخلی و هم در نمای خارجی از دیوارپوش سنگی دور پنجره و درب‌ها استفاده نمود. سنگ‌های مختلفی برای این کار می‌توان استفاده کرد البته انتخاب سنگ بسته به این دارد که آن را برای نمای داخلی به کار می‌بریم یا برای نمای خارجی.

انواع سنگ ساختمانی مناسب برای پوشش دیوارها

حاشیه سنگی اطراف شومینه
یکی از کاربردهای مهم دیوارپوش سنگی استفاده از سنگ به‌عنوان نمای شومینه هست. توجه داشته باشید که از سنگ مناسب برای اطراف شومینه استفاده کنید زیرا این سنگ باید نسبت به گرما مقاومت بالایی داشته باشد تا در طول زمان دچار آسیب‌دیدگی نشود و زیبایی اولیه خود را از دست ندهد.
یک ایده جالب برای سنگ شومینه استفاده از سنگ‌های خردشده نامنظم است
و از کنار هم قرار دادن آن‌ها می‌توان یک حاشیه سنگی برای شومینه طراحی کرد.

تابلو سنگ و سر درب منازل
از دیگر موارد استفاده دیوارپوش سنگی می‌توان به تابلو سنگ‌ها و سردرب‌ها اشاره نمود. نمونه‌های آن را می‌توان در ساختمان‌های قدیمی و مساجد مشاهده کرد. اما امروزه از سنگ‌ها با طرح‌های جدید و جذاب می‌توان به‌عنوان تابلو سنگ یا سردرب‌ها استفاده نمود. تابلو سنگ با استفاده از سنگ‌های معمولی می‌تواند زیبایی خیره‌کننده‌ای به نمای داخلی شما ببخشد.
امروزه این تابلو سنگ‌ها بسیار مرسوم هستند
و در بیشتر مواقع نیازی به صرف هزینه‌های بالا نیست
و با استفاده از سنگ‌های معمولی می‌توان تابلو سنگ‌های بسیار زیبایی خلق نمود. تابلو سنگ‌ها را می‌توان از خرده‌سنگ‌ها و ضایعات سنگ تولید کرد و طرح‌های مختلفی به وجود آورد. سر درب منازل که بیشتر در مورد درب اصلی خانه به کار می‌رود نیز از دیگر کاربردهای سنگ‌های طبیعی و مصنوعی هست.