همه چیز در مورد کابینت های روکش چوبی

همه چیز در مورد کابینت های روکش چوبی

سامان دکو: کابینت های چوبی دارای زیبایی و تاثیر منحصر به فردی روی محیط هستند . اما از معایب این کابینت ها قیمت خیلی زیاد آنهاست. همه ما دوست داریم که طرح های متنوع چوب را در دکوراسیون خانه خود استفاده کنیم اما به دلیل گران بودن چوب احتمالا نظرمان عوض میشود. سامان دکو در این مطلب قصد دارد شما را با ویژگی ها و معایب و مزایای کابینت های روکش چوبی آشنا کند که شما با توجه به سلیقه و علاقه خود دست به انتخاب زده و دکوراسیون خانه خود را بی نظیر کنید.

مقدمه ای بر کابینت روکش چوبی :
برای ساخت این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است. مثل بیشتر کابینت ها، معمولاً یونیت (اسکلت) این نوع کابینت نیز از جنس ام دی اف می باشد.
روکش بلوط و ملچ از روکش های پرطرفدار این طرح ها هستند. بخش قابل توجهی از هزینه اضافه این نوع کابینت مربوط می شود به اجرای رنگ پلی استر که پس از اتمام ساخت کابینت انجام می شود.

معایب کابینت روکش چوب
در کابینت روکش چوب سفید رنگ، نمیتوان از رنگ پلی استر دو مواد استفاده کرد چون لایه ای زرد رنگ روی آن تشکیل می شه و باید از رنگ پلی استر یک مواد استفاده کرد. اما مشکل اینجاست که رنگ پلی استر یک مواد مقداری در برابر رطوبت ضعف داشته و به صورت کلی رنگ نسبتا ضعیفی است. رنگ پلی استر یک مواد در برابر خش و ضربه نیز آسیب پذیری بیشتری نسبت به رنگ دو مواد داره. اما راه حل چیه؟ یعنی ما نمیتونیم از کابینت روکش رنگ سفید استفاده کنیم که این معایب روهم نداشته باشه؟

جواب اینه که معلومه که میتونیم استفاده کنیم! فقط باید برای رنگ سفید، به جای پلی استریک مواد از رنگ پلی اورتان استفاده کنیم. البته این مسأله فقط در مورد رنگ سفید بوده و برای سایر رنگ ها میتوان از رنگ پلی استر دو مواد استفاده کرد که رنگی بسیار باکیفیت بوده و تنها عیب اون اینه که در صورت آسیب دیدن رنگ، به راحتی قابل اصلاح نبوده و نمیتونید فقط همون بخش آسیب دبده رو رنگ کرد. بلکه باید کل قطعه رو جدا کرد و در داخل کارگاه مجدداً رنگ کرد و یا از رنگ های مشابه برای ترمیم اون بخش استفاده کرد.

همه چیز در مورد کابینت های روکش چوبی

مزایای کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب یکی از بهترین کابینت های موجود در بازاره. این کابینت از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار بوده و دارای زیبایی و چشم نوازیست. همچنین به علت استفاده از رنگ های پلی استر و پلی اورتان مقاومت خوبی نسبت به رطوبت داشته و در صورتی که خراشیدگی در روکش به وجود نیاد، آب به اون نفوذ نکرده و دچار خرابی نمی شه. همچنین به علت اینکه مغزی ام دی اف در این متریال وجود داره، قابلیت ابزار خوری مناسب و مشابه ام دی اف داره.

 

همه چیز در مورد کابینت های روکش چوبی – کابینت های ام دی اف با طرح چوب- معایب و مزایای کابینت های روکش چوب – کابینت روکش چوب