همه چیز درمورد پارتیشن بندی چوبی ساختمان

همه چیز درمورد پارتیشن بندی چوبی ساختمان

پارتیشن بندی چوبی , از زیباترین پارتیشن بندی های ساختمانی است . پارتیشن چوبی به دلیل استفاده از چوب در پارتیشن دارای خواص طبیعت است و طبیعت را به خانه شما می آورد. پارتیشن بندی چوبی ساختمان میتواند اداری – مسکونی- دکوراتیو و .. باشد . امیدواریم با این پست بتوانیم تا حدودی به شما عزیزان در این زمینه کمک کنیم.

در چه مکان هایی استفاده از پارتیشن چوبی مناسب است؟
همه ی ما می دانیم چوب بیشتر باید در جاهایی مورد استفاده قرار بگیرد که رطوبت کمتری دارند یا اصلا رطوبت وجود ندارد؛ پس اولین کار مهم این است که پارتیشن های چوبی را در مکان هایی دور از رطوبت نصب کنیم که بتواند با طول عمر بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از پارتیشن های چوبی در پذیرایی، اتاق خواب ها، غذاخوری و فضای نشیمن می تواند بهترین جاهایی باشد که می توان نصب کرد. هر چند که در برخی مکان های اداری نیز در بخش هایی همچون آبدارخانه از این پارتیشن استفاده می شود.

در ساخت پارتیشن چوبی از چوب استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که از این مدل پارتیشن در محیط هایی که رطوبت وجود دارد، استفاده نکنید. چرا که باعث آسیب رسیدن به چوب می شود. پارتیشن چوبی نمونه ای از بهترین انواع پارتیشن خانگی می باشد. از این پارتیشن می توان در اتاق نشیمن استفاده کرد. در ادامه تصاویری از مدل پارتیشن های چوبی با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

همه چیز درمورد پارتیشن بندی چوبی ساختمان
همه چیز درمورد پارتیشن بندی چوبی ساختمان

از پارتیشن چوبی در فضای مسکونی برای چه قسمت هایی می توان استفاده کرد ؟
می توانید به وسیله های پارتیشن چوبی و یا ام دی اف (MDF) بخش هایی از منزل خود از یکدیگر جدا کنید که از پارتیشن ها بیشتر در بخش های زیر استفاده می شود :
1. در بین فضای ورودی و فضاهای دیگر در منزل
2. در بین اتاق غذاخوری و پذیرایی
3. در بین اتاق نشینمن و پذیرایی
4. در درون اتاق خواب های بزرگ

پارتیشن چوبی اداری
پارتیشن های چوبی اداری معمولا نیمه شفاف و از ترکیب چوب و مصالحی مانند شیشه و فلز و.. می باشد.

پارتیشن چوبی دکوراتیو 

پارتیشن های دکوراتیو معمولا با یک ایده یا طرح , صرفا برای زیباتر کردن محیط به کار میروند و از طرح ها شکل های خیره کننده ای برخوردارند .